فرشاد مقیمی جمعه شب با حضور در یک برنامه خبری تلویزیونی ضمن اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری در جلسه با سران سه قوه مبنی بر افزایش تولیدات صنعتی کشور آن هم در سالی که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: با فرمان ایشان و تشکیل جلسات به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولیدات صنعت خودروی کشور، تکالیف ما نسبت به گذشته دوچندان شد تا در مسیر سیاست‌های کلان کشور حرکت خود را ادامه دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۴۱ هزار دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید شده است، گفت: این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۹ درصدی داشته است. در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید ایران‌خودرو ۲۱۶ هزار دستگاه بوده است. این در حالی است که از ابتدای سال جاری، روزانه ۲ هزار دستگاه خودرو در ایران‌خودرو تولید شده و از ابتدای آذر ماه نیز با رشد ۱۵ درصدی به ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه در روز افزایش یافته است.

مقیمی افزود: البته افزایش تولید صرفا در حوزه خودروهای سواری نبوده در حوزه تولید خودروهای مسافری و باری نیز ۴۶ درصد رشد داشته‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر میزان تعهدات معوق ایران‌خودرو ۲۸ هزار دستگاه است که از این میزان ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تولید و آماده تحویل شده است که موجود در پارکینگ شرکت بوده و ظرف چند روز آینده، با اعلام قیمت از سوی سازمان حسابرسی، این خودروها نیز فاکتور و به مالکان آنها تحویل خواهد شد.

این مدیرخودروساز در رابطه با وعده تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری گفت: سهم تولید ایران‌خودرو از کل این یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو، ۵۰۰ هزار دستگاه است که برنامه تحقق آن در دستور کار ما قرار دارد. براساس آمار تولید، تا به امروز ۵۲ درصد از تولیدات کل کشور به ایران‌خودرو تعلق داشته است. وی خاطرنشان کرد: همچنین پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، بسته جهش تولید برمبنای استفاده از ظرفیت‌های داخلی از سوی وزارت صمت تهیه شده که به زودی به جمع‌بندی نهایی خواهد رسید و ایران‌خودرو نیز در این بسته تعهد به تولید ماهانه ۶۰ هزار دستگاه خودرو داده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند