غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: عمده دیدگاه مقام معظم رهبری و سران قوا این است که در شرایط فعلی کشور نباید بودجه عادی ببندیم؛ بلکه باید مشخص باشد در دو سال آینده می‌خواهیم چگونه عمل کنیم و چه بودجه‌ای باید ببندیم.

وی افزود: دولت با این نگاه بودجه را مورد بازنگری قرار داد و قرار است راهبردی را تنظیم کند که مشخص باشد در دو سال آینده چطور می‌خواهیم بودجه را جلو ببریم. البته اگر مواردی درباره راهبردها وجود داشته باشد سران قوا آنها را پیشنهاد می‌دهند، اما تغییرات از سوی دولت اعمال خواهد شد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اصلاحات بودجه ۹۸ خاطرنشان کرد: قاعدتا عددها خیلی کاهش پیدا خواهد کرد. دولت مشورتی گرفت و خیلی جاها هزینه‌ها را کاهش دادند. سران قوا هم گفتند از هزینه‌های در اختیار ما کاسته شود تا بقیه هم متوجه باشند که نیازمند کاهش هزینه هستیم. در واقع انضباط بیشتری در بودجه اعمال خواهد شد. وی همچنین یادآور شد: با این رویکرد اولویت‌بندی‌ها قدری تغییر می‌کند تا اولویت، نیازهای اصلی مردم باشد و مردم کمتر آسیب ببینند.

تاجگردون همچنین اضافه کرد: رهبری درباره صندوق توسعه ملی هم گفتند که باید حداقل سهم درصد در نظر گرفته شود که این در پیشنهاد اولیه دولت حدود ۱۰ درصد بود و در اصلاحیه قطعا این موضوع هم مورد توجه قرار خواهد گرفت. وی در پایان با بیان اینکه لایحه بودجه قاعدتا هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود، تاکید کرد: عدد یارانه‌های نقدی و همچنین نرخ بنزین در بودجه سال آینده همانند سال جاری خواهد بود و تغییری نخواهد کرد. همچنین درباره حذف یارانه دهک‌های بالا مثل سنوات گذشته است که اگر بتوانند آن را حذف کنند. البته در شرایط خوب یارانه حذف نشده و بعید است در این شرایط هم حذف شود.

اظهارنظر در مورد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی

همچنین تاجگردون، نماینده گچساران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» در واکنش به اظهارات احمدی‌نژاد مبنی‌بر  افزایش یارانه از سوی دولت به ۹ میلیون ریال گفت: اگر بخواهیم با مکانیزم آقای احمدی‌نژاد پیش برویم و عدد رسمی یارانه‌های پنهان را بر مردم تقسیم کنیم سرانه هر نفر ۱۰ میلیون تومان است نه ۹۰۰ هزار تومان.

او تاکید کرد: اگر بخواهیم با این مکانیزم کشور را  اداره کنیم راحت می‌توانم نشان دهم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان یارانه هر نفر است. اما آیا باید مملکت را این‌گونه اداره کرد؟

این نماینده مجلس درخصوص هدف احمدی‌نژاد از بیان یارانه ۹۰۰ هزار تومانی گفت: دنیا نتوانست احمدی‌نژاد را بشناسد شما از من می‌خواهید هدف او را بدانم؟!

تاجگردون همچنین با اشاره به بودجه ۹۸ اظهارکرد: با توجه به شرایط کشور و مشکلات عدیده‌ای که وجود دارد دیگر زمان نگاه بخشی، استانی، فردی و سیاسی به بودجه نیست. در حال حاضر تمام دنیا با ما در ستیز است و بحران‌های جدی از جمله مسائل پولی و بانکی برای ما ایجاد می‌کنند؛ نگاه بخشی به بودجه و طمع در بودجه از جانب هر کسی که باشد کار بسیار غلطی است. او ادامه داد: نگاه سیاسی و طمع به بودجه آتشی نیست که تنها بتواند طرف مقابل را بسوزاند و آتشی که گر گرفت در این شرایط همه را می‌سوزاند. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درخصوص لابی‌گری‌های انجام شده در بودجه تاکید کرد: کار مجلس در بودجه لابی‌گری است و اگر لابی‌گری نبود ظرف دو روز بودجه به تصویب می‌رسید.