به گزارش راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، پس از انجام عملیات موفق حمل قطار اول در مسیر کریدور ITI، حرکت قطار دوم توسط ۲۴ واگن مسقف پاکستانی از ۸ دی از مبدا پاکستان با هماهنگی گمرکات، راه‌آهن و فورواردرهای مسوول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه صورت پذیرفته است.

در این پروژه، ۵۲۵ تن محموله پودر سنگ تالک در بسته‌بندی ۵۰ کیلوگرمی از بندر خشک آزاخل در پاکستان به مقصد استانبول در ترکیه به مسافت ۶ هزار و ۴۴۰ کیلومتر از طریق مسیر ریلی ایران حمل می‌شود.

این محموله توسط ۲۴ دستگاه واگن پاکستانی از مبدا آزاخل پاکستان وارد مرز میرجاوه ایران شده و پس از رسیدن به ایستگاه زاهدان و انجام تشریفات گمرکی تحت رویه ترانزیت و با انجام عملیات ترنسشیپمنت، به واگن‌های مسقف اروپایی منتقل و تحت بارنامه CIM با عبور از مرز رازی وارد ترکیه می‌شود و تا مقصد نهایی در استانبول حمل خواهد شد.

در راستای افزایش تبادلات بین‌المللی در دوران مدیریت جدید راه‌آهن، اولویت‌دهی به تکمیل کریدورهای بین‌المللی و برقراری اتصال ریلی با کشورهای همسایه و سایر کشورها در راستای منافع مشترک اقتصادی و تقویت حمل‌ونقل ریلی مسافری و باری در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند