ل 90 اتوماتیک copy

رنو تندر اتوماتیک

رسیدن قیمت پیکاپ کوچک و گمنام رنو که در ایران خریدار زیادی ندارد باعث شده تا بفهمیم نبض بازار خودرو تندتر از هر زمان دیگری می‌زند. این خودرو اروپایی که توان خوبی برای جابه‌جایی وسایل کوچک با وزنی کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم دارد، در روزهای میانی تابستان گذشته قیمتی ۳۶ میلیون تومانی داشت، اما حالا در نمایندگی رسمی به بهای ۳۹ میلیون تومان به خریداران تحویل می‌شود ولی در بازار بهای ۴۸ میلیون تومانی دارد.

 

206 (1) copy

پژو 206 تیپ5

هاچ‌بک محبوب پژو در ایران که به نوعی پرفروش‌ترین خودرو حال‌حاضر بازار هم هست با رسیدن قیمتش به مرز ۵۱ میلیون تومان، حالا رسما بیش از ۹میلیون تومان حاشیه سود داشته و یکی از مدل‌هایی است که محبوبیت عجیبی در بین خریداران دارد. ۲۰۶ تیپ ۵ که قبلا قیمتی کمتر از ۳۸ میلیون تومان داشت، اخیرا بهایش به بیش از ۴۱ میلیون تومان رسیده ولی همچنان جزو محصولاتی است که ارزش خرید بالایی دارد.

 

دانگ فنگ (1)

دانگ فنگ اچ30کراس

امسال سال اچ30کراس است. درحالی‌که خبرهای غیررسمی از خروج تندر90 پلاس از خط تولید ایران خودرو حکایت دارد، گفته می‌شود قرار است تیراژ تولید این محصول چینی به بیش از دوبرابر میزان رسمی در سال ۹۶ برسد تا جای خالی خیلی از محصولات را پرکند. اچ۳۰کراس که قیمتش در کارخانه کمتر از ۵۱ میلیون تومان است، در بازار تا بیش از ۶۳ میلیون تومان هم خرید و فروش می‌شود تا به این ترتیب یکی دیگر از محصولات چینی صنعت خودرو ایران موفق شود جایگاهی برجسته در بازار ایران به‌دست آورد.

 

 

ساندرو (4)

رنو ساندرو

زمزمه کاهش یا حذف از خط تولید پارس خودرو بدجور برای رنو دردسرساز شده و حواشی بسیاری را پیرامون یکی از باکیفیت‌ترین خودروهای مونتاژ داخل به وجود آورده است. براین مبنا ساندرو که در نمایندگی رسمی خود در نمونه اتومات بهایی 54 میلیون تومانی دارد، طبق ادعای برخی از رسانه‌های اقتصادی هم‌اینک قیمتی بیش از 80 میلیون تومان داشته تا خود را به‌عنوان رکورددار افزایش قیمت و حاشیه سود در بازار مطرح کند.

 

برلیانس (4) copy

برلیانس 320

عجیب است که محصول موفق اما پرحاشیه پارس‌خودرو تا این اندازه توانسته محبوبیت خود را بالا برده و به خودرویی پرطرفدار بین علاقه‌مندان به کسب سود تبدیل شود. این خودرو که در کارخانه بهایی 58 میلیون تومانی دارد، اخیرا در بازار تهران بهایی ۶۸ میلیونی پیدا کرده و بیش از هر زمانی خود را به‌عنوان یک خودرو شهری گران‌قیمت مطرح کرده است.

 

تندر 90 اتوماتیک  پلااااس copy

تندر90 پلاس اتوماتیک

با داشتن شرایطی شبیه ساندرو، تندر90 پلاس اتوماتیک هم در تور دلالان و سوداگران بازار خودرو گرفتار شده و به لطف رکوردشکنی دلار توانسته یکی از بالاترین فاصله‌های قیمتی بین بهای کارخانه و بهای بازار را به خود اختصاص دهد. این سدان کامپکت و اقتصادی رنو که با قیمتی ۶۰ میلیون تومانی قبلا خرید و فروش می‌شد، هم‌اینک بهایی ۸۱ میلیون تومانی دارد.