اتحاد چینی برای شکست تندر

جیلی جی‌سی۶اکسلنت و جک جی۴ را قطب دوم صنعت خودروی ایران تولید و عرضه می‌کند. کرمان موتور به لحاظ جغرافیایی در تلاش است تا با ورود به پایین‌ترین بخش بازار ایران، بازیگران جاده مخصوص را به چالشی جدید دعوت کند. کرمان‌ که چندین و چند خودروساز مختلف دارد، این روزها به رقیب جدید رنو در بازار ایران تبدیل شده و با عرضه یک سدان دنده اتوماتیک با ظاهری نسبتا خوب از برند جیلی تلاش دارد تا بخشی از سهام رنو در بازار سدان‌های ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان را به خود اختصاص دهد. این شرکت اخیرا در کنار نمونه فیس‌لیفت جیلی جی‌سی۶، تولید خودروی دیگری از جک با نام جی۴ را شروع کرده که باز هم در کلاس تندر۹۰ بوده تا مگر از این طریق وضعیت بهتری برای خود رقم بزند.

ظاهر مهم نیست؟

هرچه محصول جیلی خودرویی نامتقارن و تقریبا زمخت است اما جی۴ محصول جک به ساخته‌های شرقی و مثلا هیوندای سوناتا وای اف ۲۰۱۳ نزدیک است. در عین حال رنو به‌رغم یک فیس‌لیفت همچنان از نمایی ساده و تا حدی محافظه‌کارانه بهره می‌برد. در این بخش جیلی قافیه را به رنو می‌بازد چرا که تندر پلاس ظاهر شکیل‌تری دارد و با توجه به تغییرات جدید، برای خریداران جاذبه دارد ولی جی۴ به نظر می‌تواند تندر پلاس را دچار دردسر جدی کند. در عین حال در فضای داخلی هرچه جی۴ جک و تندر پلاس رنو خودروهایی ساده و بی‌آلایش هستند، جیلی با به‌کارگیری تریم دوگانه نارنجی و مشکی توانسته در زمینه ایجاد محیطی جذاب در اتاق جی‌سی۶ اکسلنت موفق ظاهر شود.

قدرت مهم نیست!

جیلی جی‌سی۶ اتوماتیک اکسلنت که به تازگی روند پلاک‌گذاری آن وارد مدار شده در حالی با قیمت ۶۸ میلیون تومانی عرضه می‌شود که به لحاظ فنی وضعیتی مشابه با تندر پلاس دارد. برای نمونه در بخش فنی موتور چهار سیلندر جیلی ۵/ ۱ لیتری است آن هم با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۶ نیوتن‌متر که به یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک متصل است. خریدار رنو اما با کمک یک موتور ۱۶۰۰سی‌سی ۱۰۷ اسبی و ۱۴۰ نیوتن‌متری، می‌تواند از دو نوع گیربکس دستی یا اتومات استفاده کند. این در حالی است که کرمان موتور جک جی۴ را با یک موتور ۵/ ۱ لیتری تنفس طبیعی و ۱۰۳ اسبی راهی بازار کرده که نهایتا ۱۴۶ نیوتن متر گشتاور هم در اختیار راننده قرار می‌دهد و در کنار استفاده از یک جعبه دنده CVT با انتخاب حالت رانندگی در شرایط برفی و اسپورت، از وضعیت رانندگی نسبتا متوسطی برخوردار است.

گنجایش، برگ برنده جک

جی‌سی۶ که خودروی اقتصادی برند جیلی است با طول و عرض و ارتفاع ۳۴/ ۴،۶۹/ ۱ و ۴۳/ ۱ متر از ابعادی نزدیک به تندر ۹۰ رنو برخوردار است گرچه همچنان طولی بیشتر و اتاقی کوچک‌تر از این جعبه متحرک و محبوب فرانسوی دارد مخصوصا که این خودروی چینی از فاصله بین دو محور ۵۲/ ۲ متر سود می‌برد و به‌رغم وجود بدنه‌ای بزرگتر به میزان ۶ سانتی‌متر در مقایسه با تندر ۹۰، هرگز از یک اتاق بزرگ‌تر یا جادارتر برخوردار نیست. این در حالی است که جی۴ جک با طول ۴۳/ ۴ متر بزرگ‌ترین‌ خودروی گروه است و هم در اتاق و هم در صندوق خود فضای بزرگتری نسبت به دو رقیب دیگر به سرنشینان خود ارائه می‌کند. در بخش امکانات ایمنی، هر ۳ خودرو وضعیتی یکسان دارند و در وضعیتی کاملا معمولی به دوکیسه هوا ایمنی، ترمزهای دیسکی جلو و عقب در کنار سیستم پایداری ای‌بی‌اس و ای‌بی‌دی مجهز هستند. البته به نظر می‌رسد تندر و جیلی وضعیت بهتری در استحکام بدنه داشته باشند.

مواظب جی۴ باشید

در نهایت اینکه، با نگاه به وضعیت بازار جی‌سی۶ می‌توان گفت این خودرو به نظر ناتوان از رقابت با تندر پلاس است چرا که جیلی اشتباه کرده و با انتخاب قیمت ۶۶ میلیونی برای نسخه اتوماتیک این خودرو، عملا شانس خود را برای رقابت در سطحی بالا آن هم با برند قدرتمندی مثل رنو از دست داده است. رنو که فعلا بهای مدل سری تندر۹۰ را روی قیمت ۵۳ میلیون تومان ثابت نگه داشته، به لطف کیفیت بالای ساخت محصولاتش در ایران توانسته اقبال مشتریان را به دست آورد. همین هم باعث شده قیمت تندر۹۰ پلاس اتومات به بیش از۶۶ میلیون تومان برسد و هم‌مرز با جی‌سی۶ اکسلنت، مشتریان را به سمت خود بکشاند. این بین تندر۹۰ پلاس اتومات اگر شش دانگ حواسش را به جی۴ محصول تازه جک معطوف نکند، احتمالا این خودرو چینی بتواند بخشی از سهم بازار این خودرو را به خود اختصاص دهد.