آپدیت IOS: نخستین توصیه به‌روزرسانی سیستم عامل iOS با آخرین نسخه موجود است. هکرها گاهی اوقات باگ‌هایی در برنامه نویسی اپل را پیدا می‌کنند که به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را می‌دهد. به روز رسانی‌های جدید، روش اپل برای مبارزه با سوءاستفاده‌ها از طریق رفع باگ‌های سیستم عامل است.فعال کردن Find my iPhone: اگر کاربری آی‌فونش را گم کند، می‌تواند از طریق یک دستگاه دیگر مجهز به سیستم‌عامل iOS یا از طریق وب در Find My iPhone وارد شود و از راه دور اطلاعات شخصی خود را با آن ببرد. این به آن معنی است که حتی اگر هکر آی‌فون گمشده را پیدا کند، نمی‌تواند به اطلاعات آن دسترسی یابد.

ایجاد کد عبور طولانی‌تر: رمز عبور کوتاه راحت، اما در عین حال ناایمن است و می‌تواند برای برخی کاربران نگران کننده باشد، به‌ویژه کسانی که اطلاعات حساس و خصوصی روی اپل ذخیره می‌شوند. پس بهتر است یک رمز عبور پیچیده‌تر ایجاد کنید که علاوه بر شماره‌ها، شامل حروف و نمادها نیز باشد. البته در آی‌فون جدید، این مشکل با استفاده از فناوری تشخیص چهره تا حدی حل شده است.پاک کردن خودکار محتوای آی‌فون: یک راه مطمئن برای آن دسته از کاربران که نمی‌توانند کد عبور مطمئنی پیدا کنند و همواره نگران هک شدن هستند، پاک کردن خودکار محتوای آی‌فون است. البته در صورت فعال کردن این گزینه، کاربر باید پشتیبان خودکار iCloud را نیز فعال کنید، بنابراین اگر داده‌های شما پاک شد، آنها در کلاد ذخیره شوند.

اجتناب از باز کردن لینک‌های ناشناس: لینک ارسالی از طریق متن، ایمیل یا در وب، به‌طور بالقوه می‌تواند تهدیدی برای آی‌فون باشد. حتی اگر نتواند مستقیما آی فون را هک کند، می‌تواند برخی از اکانت‌های آن در سایر سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی را هک کند.لغو دسترسی به برنامه: هنگام استفاده از اپلیکیشنهای iOS، اغلب از کاربر خواسته می‌شود تا به برنامه برای دسترسی به دوربین، میکروفون، مخاطبان و غیره جهت حداکثر استفاده از برنامه اجازه داده شود. حتی اگر اجازه دسترسی به این معنی باشد که می‌تواند از هر ویژگی برنامه استفاده کند، این مساله می‌تواند تهدیدی برای دسترسی و هک اطلاعات خصوصی باشد.خاموش کردن Siri: دستیار شخصی اپل، با همه مزایایی که دارد، می‌تواند برای هکرها اطلاعات شخصی فراهم کند. Siri اغلب قبل از دسترسی به مخاطبین، عکس‌ها و دیگر اطلاعات حساس درخواست برخی از تاییدها را انجام می‌دهد، این مساله می‌تواند دردسرساز باشد.