آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۲۲

 • تردید نفتی بورس‌بازان

  سیلمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در معاملات دیروز افت بیش از ۲هزار واحدی را تجربه کرد. ریزش حدود ۹/ ۰ درصدی دماسنج بازار سهام به دنبال ریزش قیمت‌ها در بازار جهانی رخ داد. سهام شرکت‌های فلزی و معدنی، محصولات نفتی و پتروشیمی‌ها در افت شاخص سهام موثر بودند. افت حدود ۱۰ درصدی قیمت نفت در بازار جهانی به همراه افت دسته‌جمعی قیمت فلزات، فشار فروش را در معاملات سهام بورس تهران تشدید کرد.
 • الگوهای شناسایی مجرمان رایانه‌ای بازار سهام

  دنیای اقتصاد: سیستم‌های معاملات الگوریتمی توانایی وارد کردن حجم بزرگی از سفارش‌ها را در یک یا چند بازار در مدت زمان کوتاهی دارند و در حال حاضر بخش قابل‌توجهی از معاملات در بورس‌های اوراق بهادار معتبر نیز از طریق الگوریتم‌ها انجام می‌شود. در معاملات الگوریتمی، رایانه‌ها به منظور ارائه سفارش بدون مداخله انسان به‌صورت مستقیم با سامانه‌های معاملاتی ارتباط برقرار می‌کنند. رایانه‌ها اطلاعات بازار را با سرعت بالایی، بر مبنای یک الگوریتم مشخص، مشاهده و بررسی می‌کنند و اغلب در کسری از ‌ثانیه سفارش‌های معاملاتی را ارسال می‌کنند.
 • اصلاح دو کانالی شاخص سهام

  دنیای اقتصاد: معاملات هفته جاری بازار سهام، بیش از هرچیزی تحت‌تاثیر شرایط نامساعد بازارهای جهانی آغاز به‌کار کرد. شاخص کل بورس تهران سنگین‌ترین افت خود را در ماه جاری به نمایش گذاشت و بیش از ۹/ ۰ درصد عقب نشست. در این روز، فشار فروش، بیش از نیمی از نمادهای بازار را وارد محدوده منفی قیمت‌ها کرد که افت همزمان شاخص کل هم‌وزن را در بر داشت. با توجه به آنکه عمده قدرت فروش در نمادهای کالایی و مرتبط با بازارهای جهانی تجمع یافته بود؛ شاخص کل هم‌وزن در قیاس با شاخص کل، با شتاب کمتری در مسیر نزولی گام برداشت به‌طوری‌که این نماگر کاهش ۲۶/ ۰درصدی را تجربه کرد.
 • ۶۲۴ ریال سود برای هر سهم مس باهنر

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مس شهید باهنر با حضور اکثر سهامداران این شرکت برگزار شد و تقسیم ۶۲۴ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید.
 • بورس پیگیر مصوبه‌های مشوق مالیاتی

  سنا: امروزه طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی برای استفاده ناشران در سازمان بورس طراحی شده است و هر شرکتی بر اساس نوع فعالیت و اقتضای تامین مالی صنعتش قادر به استفاده از این روش‌ها خواهد بود.
 • رشد قابل ملاحظه مشتریان «سیستم»

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع سالانه شرکت همکاران سیستم اعلام شد که راهبرد این شرکت توسعه فراگیر راهکاران ابری تا سال ۱۴۰۰ است. ضمن اینکه تعداد مشتریان شرکت نیز افزایش قابل توجهی داشته است. به گزارش روابط عمومی شرکت همکاران سیستم، مجمع عمومی سالانه این شرکت چهارشنبه گذشته در مرکز مطالعات بهره‌وری منابع انسانی برگزار شد. در این برنامه علاوه بر تصویب صورت‌های مالی و ارائه گزارش‌های عملکردی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره همکاران سیستم پاسخگوی پرسش‌های سهامداران درخصوص اقدامات انجام شده‌ و چشم ‌انداز آتی شرکت بودند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر