آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۲۱

 • آرایش تازه نیروهای بورسی

  شروین شهریاری
  گروه بورس: بازار سهام در هفته گذشته به‌رغم دارا بودن یک روز کاری کمتر، عملکردی توفانی داشت و با جهش ۳/ ۴ درصدی شاخص کل عملا در یک قدمی عبور از رکورد تاریخی چهاردهم اردیبهشت ماه (معادل شاخص ۲۲۴۵۹۰ واحدی) ایستاد.
 • هفته‌ای بدون مجوز افزایش سرمایه

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: هفته گذشته هیچ مجوزی برای افزایش سرمایه از سوی سازمان بورس صادر نشد؛ درحالی‌که در چهار هفته ماقبل ۱۶ مجوز افزایش سرمایه صادر شده بود. بازار سرمایه در این روزها با ورود نقدینگی جدید نیازمند افزایش عرضه اولیه‌ها و نیز افزایش سرمایه‌ها است. بنابر اطلاعات منتشر‌شده در کدال، تعداد پیشنهادهای افزایش سرمایه از سوی ناشران بورسی که از ماه‌های قبل منتشر شده قابل توجه است.
 • استقرار آیفکس در کانال جدید

  دنیای اقتصاد: شاخص کل فرابورس ایران در نخستین هفته کاری خرداد ضمن رشد ۵ درصدی، توانست برای اولین بار در کانال بی‌سابقه ۲۸۰۰ واحدی مستقر شود. با وجود وضع نسبتا نامساعد بازار جهانی و سیطره جو احتیاطی بر کل معاملات، انتشار گزارش عملکرد شرکت‌ها برای ماه اردیبهشت به مهم‌ترین‌ محرک تقاضا در فرابورس ایران بدل شد و زمینه را برای رکوردشکنی آیفکس در این هفته فراهم کرد. همزمان با این اتفاق، فعالان فرابورسی در بازار اوراق خزانه هم تقاضای موثری را رقم زدند. افت ۷/ ۰ واحد درصدی نرخ بازدهی در بازار بدهی روی دیگر معاملات فرابورس در هفته گذشته بود.
 • هفته چهار درصدی بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته در پی کاهش نگرانی‌های سیاسی و تجربه آرامش نسبی، به رشد ۳/ ۴ درصدی شاخص کل دست یافت. معامله‌گران در شروع هفته قبل، با فروکش نگرانی‌های سیاسی در سطح منطقه مواجه شدند.
 • پنج زیرمجموعه تیپیکو در انتظار عرضه اولیه

  گروه بنگاه‌ها: مدیر پرتفوی و امور سهام «تیپیکو» از عرضه پنج شرکت زیرمجموعه سرمایه‌گذاری دارویی تامین تا پایان شهریور خبر داد.

بیشتر

بیشتر