آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۲۳

 • جبران شوک نفتی در بورس

  دنیای اقتصاد: معاملات روز گذشته در بورس تهران از ناپایداری جو منفی شوک نفتی و تبعات جنگ تجاری حکایت می‌کند. برقراری تعادل در قیمت سهام کالایی و اقبال سرمایه‌گذاران به سهام غیرکالایی در نهایت منجر به رشد یک درصدی شاخص کل و رسیدن دماسنج بازار به آستانه قله تاریخی شد. کاهش جذابیت در بازارهای موازی از عوامل اصلی حضور موثر سرمایه‌گذاران در بورس تهران قلمداد می‌شود. در عین حال، ترس فعالان بورسی از تشدید ریسک‌های مرتبط با بازار جهانی، کانون تقاضا را به سمت صنایع غیرکالایی هدایت کرد.
 • تعیین رنگ‌ها در بازار پایه

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: ساعت ۲۰ روز شنبه اطلاعیه‌ای در سایت فرابورس منتشر شد و تکلیف رنگ‌بندی ۱۸۲ شرکت بازار پایه را مشخص کرد. براین اساس ۱۱۲ شرکت در تابلوی «زرد»، ۵۷ شرکت در تابلوی «نارنجی» و ۱۳ شرکت در بازار «قرمز» جای گرفتند. ساعتی بعد واکنش‌ها به این اطلاعیه در فضای مجازی شروع شد. صبح یکشنبه هم اعلام شد که تمام نمادهای بازار پایه در روز دوشنبه ۲۰ خرداد بسته شده و در زمانی که بعدا اعلام می‌شود در تابلوهای جدید بازگشایی خواهند شد.
 • شاخص سهام در یک قدمی سقف‌شکنی

  دنیای اقتصاد: در دومین روز کاری هفته، به دنبال تقویت تقاضا شاخص بازار سهام با رشد یک درصدی در آستانه سقف تاریخی خود در ۱۴ اردیبهشت‌ماه قرار گرفت. در این روز که متوسط قیمت سهام زیرمجموعه غالب صنایع رشد یافته بود؛ بازار شاهد سبقت شاخص هم‌وزن از شاخص کل و افزایش بیش از ۳/ ۲ درصدی آن بود.
 • عرضه سهام پلی‌پروپیلن جم به‌زودی

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها: ۱۰ درصد از سهام شرکت پلی‌پروپیلن جم به زودی در بورس عرضه می‌شود.
 • سرمایه همراه اول دوبرابر شد

  گروه بنگاه‌ها: مجمع فوق‌العاده همراه اول، افزایش سرمایه دوبرابری شرکت ارتباطات سیار ایران را تصویب کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» مجمع فوق‌العاده این شرکت با حضور ۴/ ۹۱ درصد از سهامداران، افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه این شرکت را تصویب کرد.
 • طبقه‌بندی جدید در فرابورس

  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران: معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از توقف تمامی نمادهاى مندرج در بازار پایه در پایان معاملات دوشنبه ۲۰ خردادماه خبر داد و افزود: این اقدام برای راه‌اندازی تابلوهای جدید این بازار تحت عنوان «پایه زرد»، «پایه نارنجی» و «پایه قرمز» صورت می‌گیرد و نمادهای بازار پایه‌ پس از انجام عملیات فنى و انتقال به تابلوهای جدید، بازگشایی خواهند شد. بهنام محسنی تاکید کرد: نمادهایی که به دلیل برگزارى مجمع یا انتشار اطلاعات حائز اهمیت متوقف هستند، پس از ارائه اطلاعات لازم بازگشایی می‌شوند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر