آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۰۷

 • ریشه‌یابی زیگزاگ بازار سهام

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بازار سهام پس از مواجهه با دو افت سنگین، روز گذشته در مسیر افزایشی قرار گرفت و ۳۶۸۲ واحد (معادل ۸/ ۱ درصد) صعود کرد. در شرایطی که صف‌های فروش روزهای قبل بسیاری را نگران کرده بود، دیروز افزایش قیمت در بیش از ۸۰ درصد سهم‌های بورس تهران را شاهد بودیم. این افت‌وخیزهای پرشتاب نشان از رفتار هیجانی معامله‌گران سهام دارد. بررسی‌ها از نسبت ارزش معاملات به نقدینگی، تایید می‌کند ورود پول‌های تازه نقش اصلی را در زیگزاگ قیمتی بورس داشته است.
 • تولید ۴۵۰ هزارتن مذاب در فولادسازی

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها : شرکت فولاد آلیاژی ایران یکی از واحد‌های فولادی کشور است که عمده محصولات آن باید برای صنایع مادر و تخصصی کشور مصرف شود، اما به دلایل مختلف طی سال‌های گذشته اغلب به تولید محصولات ساختمانی که وضعیت تجاری بهتری دارند، روی آورده است. از نکات قابل تامل در مورد فولاد آلیاژی ایران این است که این واحد صنعتی در طول ۲۰ سال فعالیت اجرایی خود، ۱۱ مدیر عامل داشته و از سال ۱۳۹۱ تاکنون ۶ مدیر به خود دیده است. در اواخر تیرماه سال گذشته با روی کار آمدن مدیریت جدید، فعالیت‌های تولید و فروش تغییر کرده و در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد تولید این واحد صنعتی را فولاد‌های آلیاژی و مهندسی تشکیل داده و تنها ۲ درصد آن ساختمانی است که عمدتا صرف پروژه‌های توسعه خود واحد شده است.علیرضا چایچی، مدیر عامل این واحد صنعتی در این گفت‌وگو آخرین وضعیت فولاد آلیاژی را تشریح کرد.
 • بازگشت شاخص بورس به مسیر سبز

  دنیای اقتصاد: بازار سهام با رشد ۸/ ۱درصدی شاخص کل در جریان معاملات روز گذشته توانست بخشی از ریزش بیش از هفت هزار واحدی در دو روز ابتدایی هفته جاری را جبران کند. این امر با ترغیب نیروی تقاضا در جریان معاملات روز گذشته صورت گرفت.
 • تابلوهای سبزپوش فرابورس

  دنیای اقتصاد: معاملات روز گذشته فرابورس با رشد سطح عمومی قیمت در تابلوهای سه‌گانه به پایان رسید.

بیشتر

بیشتر