آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۰۳

 • اولین افت هفتگی بورس سال ۹۸

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام سرانجام پس از رالی پرشتاب ۲۵ درصدی خود در سال جاری (تا پایان روز شنبه) به موج سنگین عرضه‌ها برخورد کرد و با شناسایی سود توسط معامله‌گران کوتاه مدت و عقب نشینی تقاضا در نهایت افت چهار درصدی را در مقیاس هفتگی ثبت کرد. به این ترتیب، مطابق پیش‌بینی گروهی از کارشناسان، رونق پردامنه بورس با وقفه مواجه و بازار به فاز استراحت وارد شد.
 • فروکش هیجان بورس و خودرو

  دنیای اقتصاد: پس از دو افت سنگین، روز گذشته شاخص بورس رشد ۳۱۴۷ واحدی را تجربه کرد. کارشناسان معتقدند اصلاح تند قیمت‌ها با فروکش هیجان معامله‌گران به روند صعودی سهام تبدیل شد. همچنین کاهش نگرانی‌های غیراقتصادی و تعدیل انتظارات از اقتصاد جهانی بر فضای مثبت بورس تهران اثرگذار بود. در سوی دیگر، بازار خودرو در هفته جاری با افت محسوس قیمت خودروهای داخلی همراه شد. یکی از سناریوهایی که تحلیلگران این بازار عنوان می‌کنند تخلیه حبابی است که در این بازار در چند هفته ماقبل شکل گرفته بود و اکنون منجر به تعدیل قیمت‌ها شده است.
 • یکصدایی سهام و بدهی

  دنیای اقتصاد: سیمای فرابورس ایران طی روز گذشته از غلبه متقاضیان و رشد سطح عمومی قیمت‌ روی تابلوی سهام و بازار بدهی حکایت داشت. شاخص کل فرابورس که در جریان معاملات روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در پی هجوم فروشندگان سهام بیش از ۵/ ۳ درصد افت کرده بود، روز گذشته با عقب‌نشینی سمت عرضه و افزایش توامان تقاضا ۳۵ واحد ارتفاع گرفت و ضمن ثبت بازده ۴/ ۱ درصدی بار دیگر به کانال ۲۶۰۰ واحد راه یافت.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر