آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۰۲

 • ۳+۱ اهرم فروش در بورس

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در معاملات دیروز ۷۶۲۳ واحد دیگر کاهش یافت تا در مجموع دو روز بیش از هفت درصد زیان را تجربه کند. بخشی از فروش‌ها به‌دلیل نگرانی‌های غیراقتصادی بود که به اعتقاد کارشناسان نشان‌دهنده سهم بالای هیجان معامله‌گران بورس تهران در مقایسه با سایر بازارهاست. همچنین افت قیمت‌ها در بازار جهانی کالاها و خروج سراسیمه پول‌های تازه‌وارد بر قیمت سهام فشار آوردند. در سوی دیگر، برخی محدودیت‌های ساختاری معاملات بورس نظیر محدودیت دامنه نوسان قیمت هم منجر به تشدید هیجان صف‌های فروش شد.
 • برنامه خصوصی‌سازی در سال جدید

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: سازمان خصوصی‌سازی در حالی توانسته طی ۱۸سال اخیر بیش از ۹۰هزار میلیارد تومان سهام بنگاه‌های دولتی را به بخش خصوصی واگذار کند که در این میان حدود ۷۵ درصد از کل واگذاری‌ها از طریق بورس و فرابورس صورت گرفته است. حال در این میان سازمان خصوصی‌سازی برنامه واگذاری بیش از ۶۰۰ بنگاه را در عملکرد سال ۹۸ قرار داده، اما تایید نهایی این موضوع بستگی به نظر هیات واگذاری و تشکیل جلسه از سوی این نهاد دارد.
 • ریزش هفت کانالی شاخص سهام

  دنیای اقتصاد: تداوم عرضه‌ها در بازار سهام روز گذشته نیز اثر خود را با ریزش بیش از هفت کانالی شاخص سهام منعکس کرد. به این ترتیب کاهش افزون بر ۵/ ۳ درصدی نماگر اصلی بازار ارتفاع آن را به سطح ۲۰۸ هزار و ۱۹۷ واحدی هدایت کرد تا بازدهی شاخص عنوان شده از ابتدای سال جدید به ۶/ ۱۶ درصد تقلیل یابد. از سویی شاخص کل هم‌وزن نیز نسبت به روز دوشنبه با سرعت بیشتری گرفتار روند نزولی شد و حدود ۵/ ۳ درصد عقب نشست.
 • مدیریت در ابهام

  منصور شمس احمدی حسابدار رسمی
  بدون تردید، دستورالعمل حاکمیت شرکتی مربوط به شرکت‌های پذیرفته شده در بورس که از ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸ قابل اجرا خواهد بود، می‌تواند شفافیت بیشتر صورت‌های مالی و اطلاعات منتشر شده توسط شرکت‌ها را در پی داشته باشد. این دستورالعمل، اما ابهاماتی دارد که اجرای آن را بسیار دشوار می‌کند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر