آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۷۹

 • خیز بورس برای قله تاریخی

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس روز گذشته با رشد ۱۸۳۲ واحدی توانست بالاتر از سطح ۱۹۰ هزار واحدی قرار بگیرد و فاصله خود را با سقف تاریخی به حدود پنج هزار واحد برساند. به این ترتیب نماگر کل بازار برای رکوردشکنی‌ دوباره صعودی ۵/۲ درصدی را نیاز دارد. جریان قدرتمند نقدینگی در روزهای اخیر منجر به بی‌اعتنایی به نگرانی‌های غیراقتصادی شده است. بررسی روند معاملات بورسی حاکی از آن است که تمرکز بازیگران همچنان بر بنیان‌های سودآوری و پتانسیل رشد درآمد شرکت‌ها قرار دارد و تنش‌های سیاسی تغییر محسوسی را در بستر معاملات در پی نداشته است.
 • انعکاس رونق سهام در کارگزاری‌ها

  دنیای اقتصاد: بازار سهام سال ۹۷ را در حالی با عملکرد درخشان و ثبت بازدهی ۸۶درصدی به پایان برد که در این مدت بررسی عملکرد کارگزاران بورس نیز نشان از هماهنگی این نهادهای مالی با جو مثبت ایجاد شده در بازار دارد. به‌طوری‌که ارزش کل معاملات بازار سهام در سال گذشته با رشد ۲۵۰درصدی نسبت به سال ۹۶ همراه شد که کارگزاری‌های فعال در بازار توانستند در مجموع سال گذشته مبادلات بیش از ۳۲۰هزار میلیارد تومانی را در کارنامه خود ثبت کنند. به این ترتیب در مقایسه با عملکرد سال ۹۶، رشد ۱۵۰درصدی را تجربه کردند.
 • شاخص فرابورس در اوج

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : پس از آنکه شاخص کل فرابورس ایران به بیشترین مقدار خود در دهم ماه جاری دست یافت، در ادامه صعود ملایمی را در پیش گرفت و سرانجام در معاملات روز گذشته رکورد جدیدی را رقم زد. نماگر مزبور دیروز حدود ۷۵/ ۰ درصد رشد کرد و سطح ۰۵/ ۲۴۳۰ واحدی را در اختیار گرفت؛ به این ترتیب بازدهی بهار فرابورس تا بیستم فروردین به بیش از ۴/ ۷ درصد رسید. در نتیجه جریان نقدینگی بالای بازارهای اول و دوم نسبت به سایر بازارهای فرابورسی، معاملات خرد حدود ۴۰ درصد از ارزش کل معاملات را به گردش درآورد.
 • شاخص سهام ورای مرز ۱۹۰ هزار واحد

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته به‌رغم تنش‌های سیاسی متعاقب اعلام نام سپاه پاسداران به‌عنوان یک گروه تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا به رشد خود ادامه داد. برگشت نماگر بازار طی معاملات روز دوشنبه به محدوده مثبت و رشد جالب توجه قیمت‌ها در دادوستدهای دیروز حاکی از بی‌توجهی معامله‌گران به مسائل سیاسی و تمرکز بر متغیرهای اقتصادی اثرگذار بر سهام است. در این شرایط شاخص کل با توجه به رشد نمادهای مخابرات، همراه اول و همچنین فولاد مبارکه، ملی مس، مپنا و هلدینگ خلیج فارس به رشد قابل ملاحظه هزار و ۸۳۲واحد (معادل یک درصد) دست یافت و توانست با شکستن مرز روانی ۱۹۰هزار واحد در پایان معاملات به رقم ۱۹۰هزار و ۴۲۵واحد برسد. دیروز شاخص کل هموزن نیز با رشد ۲/ ۱ درصدی به ۳۷هزار و ۱۸۱واحد رسید.
 • گامی مهم برای معافیت‌های مالیاتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  سنا: مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور با موضوع درآمد ناشی از ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، نقل و انتقال سهام و سود دریافتی را ابلاغ کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر