آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۶۳

 • واکنش احتمالی بورس به معافیت نفتی

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته رشد ۳/ ۱ درصدی را تجربه کرد. این بازار طی هفته‌های اخیر رویه پرنوسانی را تجربه کرده است. میانگین اندازه نوسانات روزانه شاخص بورس تهران طی هفته‌های اخیر حدود ۵/ ۱ درصد بوده اما نکته جالب توجه اینکه از میانه مهر تاکنون شاخص بورس تهران افت کمتر از یک درصدی را تجربه کرده است.
 • رصد زمین بازیگران سهام

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بورس تهران دومین هفته آبان ماه را با شرایط متعادل و ثبت بازدهی ۳/ ۱ درصدی شاخص کل سپری کرد. در حالی نخستین روز کاری هفته با افت سنگین ۲/ ۱درصدی شاخص کل بورس آغاز شد که این امر حمایت و خریدهای قابل‌توجه معامله‌گران عمده بازار را به دنبال داشت. اما در روزهای آتی شاهد تشکیل جوی مثبت در بازار سهام بودیم که در مجموع افزایش بیش از ۴۵۰۰واحدی (معادل ۵/ ۲درصدی) نماگر بازار را رقم زد. هر چند حقوقی‌ها در معاملات روز یکشنبه نیز به روند خریدهای خود هر چند با حجم کمتری ادامه دادند، اما از روز دوشنبه زمین بازی به سمت معامله‌گران خرد چرخید. در نهایت برآیند این جابه‌جایی‌ها، انتقال بیش از ۸۶میلیارد تومان نقدینگی را به پرتفوی سهامداران عمده به دنبال داشت.
 • هفته مثبت بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز چهارشنبه در یک روز بین‌تعطیلی با کارنامه‌ای متعادل و کم‌حجم به کار خود پایان داد. در بازار روز چهارشنبه معامله‌گران با صف‌های خرید در برخی از نمادها از جمله گروه بانکی و خودرویی شروع به فعالیت کردند که با گذشت زمان، صف‌های خرید گروه خودرویی برچیده شد ولی گروه بانکی توانست در برابر عرضه‌ها مقاومت کند. به این ترتیب نمادهای اصلی این گروه از جمله بانک‌های ملت و تجارت توانستند صف‌های خرید خود را حفظ کنند. در این شرایط در نهایت شاخص توانست به مدد دو نماد بانک ملت و سرمایه‌گذاری امید با رشد ۱۴۸ واحدی (معادل ۰۸/ ۰ درصد) همراه شده و در سطح ۱۸۳ هزار و ۳۶۷ واحد قرار گیرد. شاخص کل هموزن (با اثرگذاری یکسان نمادها) نیز با افزایش ۸/ ۰ درصدی عدد ۲۸ هزار و ۳۰۶ واحد را به نمایش گذاشت. به این ترتیب بازدهی هفتگی بورس تهران به ۳/ ۱ درصد رسید.

بیشتر

بیشتر