آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۴۳۱

 • سه آلارم شتاب بورس تهران

  دنیای اقتصاد: رکوردشکنی‌های بورس تهران طی روز گذشته با جهش ۳۵۵۲ واحدی (۱/ ۲ درصدی) شاخص سهام ادامه یافت. با وجود جذابیت و پتانسیلی که غالب کارشناسان برای رشد بورس متصورند، سه هشدار در صعودهای پرشتاب و بی‌وقفه کنونی مطرح می‌شود. تطابق روند قیمت سهام با محتوای گزارش‌های ماهانه، محدودیت فرصت سیاست‌گذار در فراهم کردن بستر مدیریت حجم قابل‌توجه نقدینگی و همچنین عادت به کسب سود سریع و از یاد بردن امکان ورود به دوره اصلاح قیمتی سهام سه خطری هستند که متوجه سهامداری بدون تحلیل در بورس تهران است.
 • صندوق‌های پیشتاز بورس در نیمه اول ۹۷

  هدیه لطفی
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در حالی نیمه نخست سال ۹۷ را با ثبت بازدهی ۶۶ درصدی سپری کرد که همگام با رونق ایجاد شده در این بازار، دیگر بخش‌ها و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه نیز عملکرد مثبتی را به ثبت رساندند. در این میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم بازار سرمایه، توانستند عملکردی درخشان داشته باشند. به‌طوری‌که بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در نیمه نخست سال جاری از کسب بازدهی بیش از ۷۰ درصدی توسط ۲۰ صندوق خبر می‌دهد. در این میان فعال‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری توانست بازدهی بیش از ۹۹ درصدی را به نمایش گذارد.
 • تداوم سقف شکنی شاخص فرابورس

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران روز گذشته برای پنجمین روز متوالی در مسیر مثبت گام برداشت و با رشد ۷/ ۴۷واحدی (معادل ۵/ ۲ درصد) در سطح ۷/ ۱۹۴۹ واحدی قرار گرفت. به این ترتیب با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این نماد از ابتدای سال تاکنون به ۸/ ۷۷ درصد رسید.
 • تازه‌ترین مصوبات کمیته فقهی سازمان بورس

  سنا: نایب رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، آخرین مصوبات کمیته فقهی این سازمان را تشریح کرد. سید‌عباس موسویان در این خصوص گفت: یکی از مباحثی که اخیرا در کمیته فقهی سازمان بورس به جمع‌بندی رسید و نهایی شد، انتشار اوراق وکالت یا صکوک وکالت بود.
 • اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در «شستا»

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی درباره حضور افراد بازنشسته در هلدینگ‌ها و شرکت‌های وابسته به «شستا» گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی تابع مطلق قانون بوده و به همین منظور با صدور بخشنامه به شرکت‌های تابعه، نسبت به شناسایی افراد بازنشسته اقدام شده تا هر چه سریع‌تر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرایی شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مرتضی لطفی اعلام کرد: در گذشته نسبت به حذف افراد بازنشسته که مشمول استثنائات خاصی نبوده‌اند، اقدامات لازم صورت گرفته و اکنون فقط از افراد بازنشسته در قالب اعضای غیرموظف هیات مدیره استفاده شده است.
 • واگذاری ۴۵۰ میلیارد تومان از اموال دولت در مهرماه

  روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی: مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه طی مهرماه ۴۵۰ میلیارد تومان واگذاری خواهیم داشت، گفت: میزان واگذاری‌های نیمه اول امسال از کل عملکرد سال ۹۶ بیشتر بود. سید جعفر سبحانی درخصوص واگذاری‌های جدید سازمان خصوصی‌سازی در نیمه مهرماه امسال اظهار کرد: در مهرماه امسال، دو مزایده برای واگذاری یک جایگاه سوخت و دو شرکت داریم. مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: جایگاه سوخت شماره ۵ فارس با قیمت پایه ۱۰ میلیارد تومان، به مزایده گذاشته شد.

بیشتر

بیشتر