آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۳۱

 • رفتارشناسی بهار بورس

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته رشد ۳/ ۱ درصدی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد معامله‌گران تا حدود زیادی از لاک احتیاط خارج شده‌اند. همان‌طور که در ماه‌های اخیر عامل سیاسی سد بزرگی سر راه رشد قیمتی سهام ایجاد کرده بود در شرایط کنونی امید سیاسی با وجود خروج یک‌طرفه آمریکا از برجام تا حدودی دلگرمی را میان فعالان بازار سهام نگه داشته است.
 • رصد زمین بازی بورس بازان

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات هفته منتهی به ۲۶ اردیبهشت ماه را با رشد ۳/ ۱ درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت و ضمن فتح مجدد کانال ۹۴ هزار واحدی، در مرز ورود به کانال ۹۵ هزار واحدی قرار گرفت. پس از اعلام تصمیم ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از قطعنامه برجام، بازار سهام شاهد حمایت تمام‌قد معامله‌گران حقوقی بود. این روند اما در اواسط هفته گذشته تا حدودی متوقف شد و حقیقی‌ها بار دیگر به گردونه معاملات بازگشتند. جذاب شدن قیمت‌ها از مهم‌ترین‌ عوامل اثرگذار بر بازگشت فعالان حقیقی به بازار بود. در ادامه اما شناسایی سود از سوی معامله‌گران حقیقی، سبب تشدید صف‌های فروش شد. در مجموع طی ۵ روز معاملاتی هفته منتهی به ۲۶ اردیبهشت ماه، خالص خرید حقوقی‌ها به بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید. در میان صنایع بورسی فلزی‌ها، بانکی‌ها و پالایشی‌ها شاهد بیشترین میزان تغییر مالکیت به نفع معامله‌گران حقوقی بازار بودند. در مقابل اما بیشترین خرید حقیقی‌ها در خودرویی‌ها شکل گرفت.
 • هفته سراسر سبز بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته با رشد ۳/ ۱درصدی شاخص کل مواجه شد. در تمامی روزهای این هفته شاخص سهام با رشد به کار خود پایان داد. در هفته گذشته معامله‌گران پس از انتشار خبر خروج از برجام شاهد حمایت سهامداران عمده از بازار بودند. این امر رشد ۳/ ۱درصدی شاخص کل را به دنبال داشت. در کنار حمایت حقوقی‌ها رسیدن سهام به کف قیمتی نیز اثر گذار بود.
 • شتاب مجامع در هفته چهارم اردیبهشت

  علیرضا توکلی
  دنیای اقتصاد: تراکم مجامع در هفته چهارم اردیبهشت بیشتر از قبل شد و سهامداران پروپاقرص بورسی که سهام بسیاری از این شرکت‌ها را در سبد خود دارند بر سر دوراهی انتخاب مجمع قرار گرفتند. در هفته گذشته ۲۷ شرکت، مجمع سالانه خود را برگزار کردند و فقط یک شرکت سودی برای تقسیم نداشت. در ادامه به نتایج مجامع هفته گذشته اشاره خواهد شد:

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر