آرشیو روزنامه شماره ۴۳۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۰۱

 • چرخش پرشتاب بورس تهران

  دنیای اقتصاد : روند نزولی بازار سهام روز گذشته تغییر کرد و شاخص کل بورس توانست با جهش ۷۸۰ واحدی بار دیگر کانال ۹۷ هزار واحد را فتح کند. برخلاف رشدهای ابتدای سال، دیروز معاملات با حجمی بالا انجام شد و در بسیاری از سهم‌ها شاهد تشکیل صف‌های خرید بودیم. البته رشد تقاضا در نمادهای بزرگ و وابسته به نرخ دلار صورت گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به تغییر معادلات در بازار ارز، این بار پشتوانه‌ای جدید می‌تواند صعود بازار سهام را با سرعتی متفاوت از سال گذشته رقم بزند.
 • جنس متفاوت صعود سهام

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: معاملات دیروز بورس تهران با رشد نمادهای کالایی همراه شد. حرکت دسته‌جمعی بزرگان بازار سهام جهش ۷۸۰ واحدی شاخص کل را به‌دنبال داشت. جهش دماسنج بازار سهام در فضای کنونی و پس از رکود نسبی معاملات هفته‌های اخیر، یادآور سال‌های نه‌چندان دور است. در گزارش‌های متعددی «دنیای اقتصاد» در ماه‌های اخیر به اثر رشد نرخ دلار بر جذابیت بازار سهام اشاره کرده بود. در این خصوص گزارشی با عنوان «حباب‌سنج دلاری بورس تهران» که در میانه بهمن سال گذشته منتشر شد به بررسی وضعیت بورس در سال ۹۷ پرداخته بود. در این گزارش به واکنش همراه با تاخیر بورس نسبت به جهش نرخ دلار اشاره شده بود.
 • فتح مجدد کانال ۹۷ هزار واحدی

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران دیروز شاهد رشد چشمگیر شاخص کل و باز پس گرفتن کانال ۹۷هزار واحدی بود. در بازار دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که رشد نرخ دلار و تعطیلی معاملات آتی موجب شد تا نقدینگی به سمت بازار سهام گرایش پیدا کند. در این شرایط دیروز شاخص بورس با رشد ۸۱/ ۰ درصدی( معادل ۷۸۰ واحد) مواجه شد و به رقم ۹۷هزار و ۱۲۰واحد رسید.
 • تقویت بازار بدهی در سال ۹۶

  سنا: مدیرعامل شرکت فرابورس ایران درخصوص عملکرد سال ۹۶ شرکت فرابورس ایران گفت: در سال ۹۶ فرابورس ایران شاهد اقدامات مثبت بسیاری بود که از مهم‌ترین‌ این اقدامات می‌توان به تقویت بازار بدهی ایران اشاره کرد. امیر هامونی با اشاره به ورود تمام اوراق دولتی به بازار بدهی فرابورس گفت: این اوراق پیش از این بیرون از بازار سرمایه معامله می‌شد اما در سال گذشته تمامی این اوراق در بازار فرابورس ایران پذیرش شدند و معاملات ثانویه آنها در فرابورس شکل گرفت؛ لذا با این اتفاق، نرخ‌های افسار‌گسیخته بازار بدهی که در خارج از بازار سرمایه شکل گرفته بود، مهار شد.
 • اقدامات ۱۳گانه بورس در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار روز گذشته در دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه با اشاره به اقدامات سازمان بورس در سال ۹۶، به مهم‌ترین‌ برنامه‌ها و اهداف در سال جاری اشاره کرد و گفت: قرار است در سال جاری تاسیس بورس بین‌المللی را به‌طور جدی پیگیری کنیم که در این راستا تابلوی معاملات ارزی در بورس کیش راه‌اندازی خواهد شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر