حمید اسدی که به‌عنوان حقوقدان در توییتر فعال است نیز یکی دیگر از معترضان به پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نویس طرح مجلس بود که نوشت: «پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نویس قانون بازار که به توسعه جرم‌انگاری و برخورد حداکثری با سهامداران و فعالان از یک‌سو و حمایت فوق‌العاده از ناظران و مسوولان از سوی دیگر بپردازد، نامش قانون بازار سرمایه نیست، قانون مقابله با بازار سرمایه است.‌»

مشکانی هم به‌عنوان یکی از فعالان بازار معتقد بود «بند بند پیش‌نویس قانون بازار سرمایه از جرم‌انگاری آموزش و تولید محتوا تا تحدید معاملات فعالان از بیم! تخلف، آشکار‌کننده یک نکته است: برخی از قدرت‌گیری اجتماعی و شبکه‌سازی فعالان بازار سرمایه نگرانند لذا قصد اعمال محدودیت‌های قانونی  را دارند.‌»

مهدی ساسانی هم به کنایه فضای بعد از تصویب پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نویس طرح نمایندگان مجلس را به تصویر کشید: «فکرکن افتادی اوین بقیه دارند از جرم‌هاشون میگن؛ یکی اختلاس کرده، یکی کلاهبرداری، یکی … نوبتت میشه سرت را میندازی پایین میگی در مورد آینده فلان صنعت نظر و تحلیلم را گفتم، سازمان بورس به زندان محکومم کرد! همین اندازه مسخره، همین اندازه ترسناک.‌»

پیام الیاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردی هم این اتفاق را این‌گونه تحلیل کرد: «سازمان بورس به صورت واضح و مشخص از ما می‌خواهد بریم بازار رمزارز و… اونجا آموزش بدیم؟ از ما بدتان می‌آید؟ ما چه گناهی کردیم این بازار رو دوست داریم؟ بگید؟ به خدا هیچ چیز اندازه این بند منو ناراحت نکرد آموزش و تولید محتوا رو جرم‌انگاری کردید؟!»

امیر فهیمی هم در اعتراض به طرح نمایندگان نوشت: «اگه می‌خواهید کسی رو محاکمه کنید، اونایی رو محاکمه کنید که به مردم گفتن همه چیزتون رو به بورس بسپارید و مشکل بورس رو سه روزه حل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم. دست از سر فعالان و دلسوزان بازار سرمایه بردارید. به حد کفایت مشکل در این بازار ایجاد کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید.‌»

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
47 نفر این پست را پسندیده اند