یکی از صندوق‌هایی که مورد اعتماد سرمایه‌گذاران در این چند ماه قرار گرفته است صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هستند که در نظر دارند بازدهی معقولی را متناسب با شرایط بازار برای سرمایه گذاران به ارمغان آورند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در شرایط فعلی که ترس از یک طرف و امید از طرف دیگر به سرمایه‌گذاران وارد می‌شود، می‌توانند ابزار مالی قابل‌اتکایی باشند. این صندوق‌ها ۶۰ درصد منابع را به سرمایه‌گذاری در سهام و ۴۰ درصد آن را به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص می‌دهند. همین امر سبب شده است سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها، با ریسک و نوسانات قیمتی کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی مواجه باشند و از این جهت می‌توانند از ریزش‌های سنگین و ضررهای محتمل در سهام در امان بمانند.

11-05

 صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم

صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل با مدیریت شرکت سبدگردان پاداش سرمایه توانسته طی 3 ماه اخیر بازدهی 60 درصدی داشته باشد که در جمع بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط قرار می‌گیرد.  سپهر آصفی معاون صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل درخصوص عملکرد این صندوق به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: این صندوق طی 3 ماه اخیر 500 میلیارد ریال سرمایه جذب کرده است. در حال‌حاضر ارزش روز دارایی‌های آن به بیش از 1.400 میلیارد ریال رسیده است.  او ادامه می‌دهد: سبد سهامی صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل از سهام شرکت‌های پرپتانسیل از صنایع مختلف تشکیل شده است. بخش اعظم پرتفوی این صندوق به صنعت بانکی اختصاص یافته است و انتظار می‌رود این صنعت کماکان موردتوجه بازار قرار داشته باشد. محصولات شیمیایی، استخراج کانه‌های فلزی و خدمات فنی و مهندسی سه صنعت دیگری هستند که این صندوق بر آن تمرکز دارد و بخش قابل‌توجهی از پرتفوی سهامی خود را به آن اختصاص داده است.  آصفی درخصوص عملکرد صندوق برای کاهش ریسک می‌گوید: همچنین چون 40 درصد منابع صندوق به اوراق بهادار درآمد ثابت اختصاص یافته سعی شده است که اوراق دولتی با سررسید کمتر از 2 سال خریداری شود تا صندوق با ریسک چندانی مواجه نشود.

سرمایه‌گذاران می‌توانند به دو روش در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند. روش اول از طریق مراجعه حضوری و ارائه درخواست صدور به کارشناسان صندوق است و روش دوم افراد می‌توانند با مراجعه به سایت www.armaghanemelal.com برای صدور واحد اقدام کنند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند