آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۱۱۲

 • بازگشت خوش اقبالی به بازار پلیمرها

  دنیای اقتصاد-طیبه مرادی: بازار محصولات پلیمری هنوز با رونقی که چندین هفته از آغاز آن می‌گذرد، همراه است. به‌طوری که پس از سقوط بی‌سابقه حجم معاملات هفتگی به رقم بی‌سابقه و عجیب ۲۸ هزار تنی، اکنون چنان اوجی به خود گرفته است که در ارقامی افزایشی قرار گرفته است. آن هم به میزانی که حتی بالاتر از متوسط حجم معاملات نیمه ابتدایی سال به پرواز درآمده است. این مطلب می‌تواند مخابره‌کننده روزهای خوش برای پلیمرهای بورس کالا باشد که در معاملات هفتگی خود روندی افزایشی را در پیش گرفته است و با دعوت حجم تقاضای بی‌سابقه، رویدادی جذاب را پس از مدت‌ها در این بازار به تصویر کشیده است.
 • دارایی‌های جدید در راه بازار مالی بورس کالا

  دنیای اقتصاد: افزایش تعداد دارایی‌های پایه در بورس کالا موجب خواهد شد تا فضا برای تقویت بازار مالی و مشتقه فراهم شود. این روند کلی به معنی افزایش توان معاملاتی در بازار مالی و امکان پوشش ریسک بسیاری از فعالیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران جدیدی است که می‌تواند آینده بهتری را برای این حوزه معاملاتی در بورس کالا به همراه داشته باشد.
 • رشد دسته‌جمعی شمش و مقاطع فولاد

  گروه شرکت‌ها: در معاملات روز چهارشنبه۲۹ بهمن ماه جاری، شمش فولاد کیمیا با رشد ۱۰۰ تومانی در هر کیلو مواجه شد و به ۱۱ هزار تومان رسید.مقاطع فولاد خراسان نیز رشد نرخ ۳۱۸ تومانی را در هر کیلو تجربه کرد.
 • تولید مقاوم‌ترین ورق فولادی مورد استفاده در نفت

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از تولید بزرگ‌ترین و مقاوم‌ترین ورق فولادی مورد استفاده در نفت خبر داد و گفت: این شرکت توانست برای نخستین بار اسلب ۳۰۰ میلی‌متر را با موفقیت نورد کند.
 • فولاد آلیاژی یزد جزو شرکت‌های برتر

  گروه شرکت‌ها: فولاد آلیاژی یزد مطابق با آخرین رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی ایران جزوشرکت‌های برتر ایران در این رتبه‌بندی قرار گرفت. شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد که در گروه ساخت آهن و فولاد اساسی و به‌عنوان حلقه واسط ما بین شرکت‌های فولادسازی و عمدتا خودرو‌سازی، قطعه‌سازی، صنایع نفت و گاز، صنایع و ادوات کشاورزی، ماشین‌سازی، ابزار‌سازی و... فعالیت می‌کند. این شرکت با به‌کارگیری استراتژی‌های مناسب موفق به افزایش فروش به میزان ۱۲۵ درصد نسبت به دوره مشابه(۱۰ ماهه) سال ۹۸ شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر