آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۱۱۱

  • روزهای آرام برای ابزارهای مالی بورس کالا

    دنیای‌اقتصاد- طیبه مرادی: جریان کلی معاملات ابزارهای مالی در بورس کالا چندی است که با نوسان محدود نرخ همراه شده است. اگرچه در بازار آتی و گواهی سپرده محصولات کشاورزی متعادل شدن قیمت‌ها، مدتی است که به ثبت می‌رسد اما حجم معاملات برای برخی از محصولات نظیر پسته جذاب نیست. بازار زعفران بورس کالا با نیروی محرکه تقاضای دو صندوق کالای کشاورزی که اخیرا آغاز به کار کرده‌اند، از وضعیت نسبتا مطلوب‌تری برخوردار است. به‌طوری که می‌توان بیان کرد ورود زعفران به انبارها و حجم معاملات آن در ارقامی قابل قبول نوسان می‌کند.
  • رشد تقاضا موجب افزایش قیمت شد

    گروه شرکت‌ها: در مبادلات روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه جاری، شمش فولاد رشد قیمت ۵۰ تومانی را از سوی کیمیا شاهد بود. فعالان بازار، افزایش قیمت پایه و تقاضا را عامل اصلی رشد نرخ شمش برشمردند.
  • سه‌گانه انتظارات افزایشی فولاد

    دنیای‌اقتصاد- راضیه احقاقی: رینگ معاملاتی شمش فولاد بورس کالا دیروز با استقبال قابل توجه خریداران روبه‌رو شد؛ رقابت برای خرید شمش موجب شد تا پس از ۸ هفته خریداران فولاد دست به رقابت بزنند و بهای معامله این محصول از نرخ عرضه فراتر رود. احتمال افزایش قیمت پایه شمش در هفته‌های پیش‌رو و ایجاد تحرک در بازار مصرف محصولات فولادی مهم‌ترین پارامترهایی بودند که مصرف‌کنندگان شمش را ترغیب به رقابت برای خرید کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر