آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۹۳

 • گرگ و میش تقاضا و نورافکن شفافیت

  دنیای اقتصاد-طیبه مرادی: خردادماه امسال ماهی سرنوشت‌ساز برای شفاف‌سازی در دادو ستد محصولات پتروشیمی خواهد بود. با اجرایی‌شدن طرح افق از ابتدای خردادماه با الزام به ثبت محصولات تولیدی؛ امید بر این است که به سمت تعیین تکلیف حلقه مفقوده در زنجیره معاملات محصولات پتروشیمی حرکت کرده و مدیریت تقاضا در بین این محصولات، به‌عنوان حلقه مهم شفافیت بازار پتروشیمیایی‌ها اتفاق افتد.
 • معاملات گواهی سپرده سکه طلا مجاز شد

  دنیای اقتصاد: پس از دو روز توقف، قراردادهای گواهی سپرده سکه طلا روز گذشته مجاز شد و معاملات به حالت عادی خود بازگشت.
 • ثبات نسبی قیمت شمش فولاد

  گروه شرکت‌ها: نرخ شمش فولاد دیروز همچنان با ثبات بود و فقط فولاد کیمیا شمش تولیدی خود را با افزایش ۲۰ تومان در هر کیلو عرضه کرد.مقاطع فولاد همچنان بدون نوسان نرخ از سوی خصوصی‌ها مورد معامله قرار گرفت.
 • فرمول جدید قیمت‌گذاری محصولات فولادی ستاد تنظیم بازار

  گروه شرکت‌ها - آزاده حسینی: ابطال مکررمعاملات فولاد در بورس کالا، عطش بازار برای محصولاتی نظیر شمش فولاد و انواع ورق و همچنین رشد قیمت‌ها را به‌دنبال داشت. این در حالی است که وزارت صمت در راستای ساماندهی و کنترل قیمت‌ها معاملات فولاد در بورس کالا را باطل کرده است. در همین راستا تولیدکنندگان فولاد از فرمول‌هایی که از سوی معاونت قبلی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت برای قیمت‌های پایه محصولات فولادی در نظر گرفته بود اظهار نارضایتی کردند و رشد قیمت‌های بازار نسبت به نرخ پایه و باز بودن سقف رقابت در بورس کالا باعث شد تا سطح قیمت‌های بورس کالا از نرخ‌های جهانی بالاتر برود و در نهایت معاملات از سوی وزارت صمت باطل شدند.
 • جذب بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان سرمایه برای توسعه معادن

  گروه شرکت‌ها: به‌منظور توسعه معادن کشور بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش‌ خصوصی جذب می‌شود.با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی نقش معدن در تولید ناخالص داخلی ارتقا می‌یابد و در سال جهش تولید، بخش معدن با بهره‌گیری از سرمایه بخش خصوصی، با شتاب بیشتری به سمت تولید اشتغال و ارزش افزوده برای کشور حرکت می‌کند.روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی گزارشی با تاکید بر اینکه استراتژی ایمپاسکو، همراستا در مسیر استفاده از پتانسیل‌های معدنی بخش‌خصوصی است، اعلام کرد: برای تحقق اهداف کلان بخش‌ معدن و جذب سرمایه بخش خصوصی در اجرای طرح‌های این بخش، از سال ۹۵ تاکنون ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طرح‌های شرکت ایمیدرو و ایمپاسکو با مدیریت و نظارت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به بخش خصوصی واگذار شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر