آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۹۲

 • دوراهی امید

  دنیای اقتصاد: جرقه‌های مثبت قیمت‌های پایه هفته جاری در بورس کالا در کنار روند صعودی حجم داد و ستد پلیمرها و ترکیبات شیمیایی در این بازار رسمی نشان می‌دهد که پتانسیل تغییر در بازار محصولات پلیمری با محوریت حجم تولید واقعی آنها ایجاد شده است. تقویت مزیت‌های صادراتی در کنار تکانه‌های نرخ در بازارهای جهانی و البته رونق انتظاری تقاضا در اقصی نقاط جهان مواردی است که بهبود این بازار را نوید می‌دهد. البته این خوش‌بینی‌ها باید در بستر بازار خودنمایی کند.
 • عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق نوردگرم فولاد مبارکه

  گروه شرکت‌ها: مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق ورق‌نورد گرم فولاد مبارکه اصفهان امروز سه شنبه به میزان یک هزارمیلیارد تومان به منظور تامین مالی از طریق تامین سرمایه بانک ملت عرضه خواهد شد.
 • هشدار به صنعت بازیافت پلاستیک به دلیل شیوع کرونا

  ویکی‌شیمی: صنایع بازیافت پلاستیک دچار بیماری کشنده کرونا شده و اگر قانون‌گذاران و حکمرانان فکری به حال کاهش قیمت نفت نکنند، قطعا در چند سال آینده دیگر اثری از این صنعت سبز وجود نخواهد داشت.
 • ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار آهن

  گروه شرکت‌ها: در معاملات روز دو شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه جاری، شمش و مقاطع فولاد از سوی اغلب تولیدکنندگان خصوصی با ثبات نرخ عرضه شدند.در این روز، شمش فولاد کیمیا بازهم رشد ۱۰ تومانی قیمت را تجربه کرد.
 • صنعت فولاد سبز؛ ضامن نجات مشاغل کربنی استرالیا

  پایگاه خبری فولاد ایران: صنعت جدید فولاد سبز استرالیا می‌تواند ده‌ها هزار شغل در مناطق متکی به صنایع زغال‌سنگ ایجاد کرده و با کاهش تقاضا برای کالاهای کربنی، آینده آنها را تضمین کند. این نتیجه گزارش موسسه گراتن وابسته به دانشگاه ملبورن است که ادعا می‌کند استرالیا پتانسیل تبدیل شدن به یک ابرقدرت انرژی سبز را دارد. این موسسه با ارزیابی قابلیت‌های رشد امکانات تولید پاک به این نتیجه رسیده که فولاد سبز ساخته شده با هیدروژن تجدیدپذیر می‌تواند تبدیل به یک صنعت صادراتی چند میلیارد دلاری شود و استخدام ۲۵ هزار نفر را در مناطقی که بابت اقدامات جهانی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای سخت‌ترین ضربه را دیده‌اند، تضمین کند.
 • لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد ملی

  نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: حمایت از صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد ملی باید افزایش یابد.حسین امیری خامکانی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «نیپنا» با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی گفت: مجلس دهم به ویژه کمیسیون انرژی سعی کرد به بهترین نحو و با استفاده از وضع قوانین و مصوبات خود از این صنعت حمایت کند، چراکه معتقدم توسعه صنعت پتروشیمی با اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام‌فروشی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی همسو است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر