آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۸۰

 • بازخوانی گواهی سپرده کالایی

  دنیای اقتصاد – طیبه مرادی: نوسان قیمت‌ها در بازارهای داخلی و جهانی و بیم و امید رکود در کنار ترس از جهش قیمت‌ها چهره پیچیده‌ای از بازارهای داخلی و جهانی را ترسیم کرده است که نیاز به استفاده از رویکردهای جدید معاملاتی را در بر دارد. گواهی سپرده کالایی یکی از ساده‌ترین ابزارهایی است که برای معاملات به کار رفته و در شرایط فعلی توجه به این ابزار مالی مخصوصا برای بازار پتروشیمی‌ها می‌تواند به‌عنوان یک نسخه آرامش‌بخش برای بازارها به شمار رود.
 • عضویت دائم شرکت مس در بخش ایمنی معادن انجمن بین‌المللی تامین اجتماعی

  گروه شرکت‌ها: اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با پیگیری‌ها و تلاش‌ زیاد شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان اولین شرکت ایرانی به عضویت دائم بخش ایمنی معادن (ISSA Mining)، انجمن بین‌المللی تامین اجتماعی پذیرفته شد.
 • ثبات نسبی قیمت شمش

  گروه شرکت‌ها: در معاملات روز دوشنبه ۱۵ اردیبشهت ماه جاری، شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها بدون نوسان نرخ در بازار غیر رسمی مورد مبادله قرار گرفت. برای میلگرد فولاد خراسان نیز قیمت از سوی کارخانه اعلام نشد.
 • راهکار توسعه اقتصادی، جهش و توسعه صنعت پتروشیمی است

  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، صنعت پتروشیمی کشور را دارای ظرفیت‌های بزرگ دانست و گفت: در شرایط کنونی راهکار توسعه اقتصادی کشور، جهش و توسعه صنعت پتروشیمی است.
 • بائو استیل چین نگران مازاد عرضه فولاد

  کارخانه بائو استیل چین در گزارش سالانه ۲۰۱۹ خود اخیرا اظهار کرد بازار فولاد چین سال ۲۰۲۰ از جانب مازاد عرضه فولاد تحت فشار خواهد بود و تقاضای داخلی به‌طور کلی ثبات نسبی خواهد داشت. در حالی که ظرفیت‌های جدید تولید به بازار فشار می‌آورند. صادرات مستقیم و غیرمستقیم فولاد امسال به ویژه در سه‌ ماه دوم سال در چین شاهد افت شدید خواهد بود. به گزارش فولاد ایران، طبق گفته این عرضه‌کننده بزرگ چینی، بسته‌های محرک اقتصادی چین به کمک افزایش سرمایه‌گذاری می‌روند نه مصرف فولاد. سال ۲۰۲۰ بازار مسکن چین در رکود خواهد بود، ولی سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت زیربنایی ۷ تا ۱۱ درصد رشد سالانه را تجربه خواهد کرد. این در حالی است که سال ۲۰۱۹ رشد کمتر از ۴ درصدی داشت. در واقع زیرساخت‌ها جایگزین بازار ملک و مسکن به‌عنوان محرک تقاضای فولاد می‌شوند و بهبود تقاضای فولاد بیشتر در نیمه دوم سال رویت خواهد شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر