آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۵۲

 • قدرت‌نمایی بازارهای رسمی در بحران‌ها

  دنیای‌اقتصاد-محمدحسین بابالو: بازارهای رسمی کالایی ابزارهای قدرتمندی هستند که هم در شرایط عادی و هم در بحران‌ها می‌توانند نقطه امنی برای تغذیه بازارهای مختلف به‌شمار روند. در شرایطی که ضرورت حکم کرده عرضه مواد ضدعفونی‌کننده و تجهیزات بهداشتی و درمانی به بیمارستان‌ها و مراکز فعال در مبارزه با کرونا توسط دولت مدیریت شود، هنوز بسیاری از این بخش‌ها به یک مدیریت توزیع و مرکزی واحد برای دادوستد مواد اولیه و حتی محصولات در این حوزه کالایی نیاز دارند که می‌توان از بازارهای رسمی به‌عنوان یک بازوی قدرتمند یاد کرد. به‌عنوان نمونه نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است عرضه فوری الکل‌ در بورس انرژی برای تولیدات کارخانه‌های اقلام ضدعفونی‌کننده، اقدامی است که مسوولان باید به آن توجه ویژه کنند.
 • قراردادهای کشف پریمیوم وکیوم باتوم؛ گام به گام تا بلوغ

  محسن ورزشکار رئیس هیات‌مدیره انجمن قیر ایران
  صنعت قیر کشور به‌عنوان یکی از صنایع پایین‌دستی حوزه نفت، از معدود صنایعی است که هم در ایستگاه تامین مواد اولیه و هم در ایستگاه فروش، در تعامل مستقیم با بورس‌کالای ایران قرار دارد. تعامل صنعت قیر و بورس‌کالای ایران به‌عنوان نهاد تضمین‌کننده شفافیت معاملات و بهره‌گیری از ابزارهای مختلف پیش‌بینی شده در این نهاد مالی، نقش بسزایی در پیشگیری از انجام معاملات ناعادلانه و غیرشفاف مرتبط با صنعت قیر ایفا کرده است.
 • قیمت آهن بدون تغییر

  گروه بنگاه‌ها: قیمت آهن آلات روز گذشته از سوی تولیدکنندگان بدون تغییر نسبت به روز قبل اعلام شد. با تعطیلی اغلب واحدهای تولیدکننده فولاد و کم شدن حجم مبادلات در بازار آهن به‌نظر می‌رسد تا شروع مبادلات در سال آتی قیمت آهن تغییری نداشته باشد.
 • کرونا زنجیره عرضه پلیمرها و محصولات پلیمری در ایتالیا را به خطر انداخت

  نیپنا: گسترش ویروس کرونا زنجیره عرضه محصولات پلیمری در ایتالیا را با تهدید جدی روبه‌رو کرده است.
 • موجودی‌های انباری مس چین افزایشی شد

  موجودی‌ مس بورس شانگهای در هفته گذشته، در بحبوحه نشانه‌هایی مبنی بر وقفه‌هایی در تولید چین و حتی با وجود تقلاهایی برای بهبود تقاضا از آسیب‌هایی که از ویروس کرونای جدید دیده، با ۱۰ درصد رشد به بالاترین سطح چهار سال گذشته صعود کرد. به گزارش «کالاخبر»، در این میان، ذخایر فولاد چین با وجود کند شدن سرعت تولید نیز به اوج‌هایی بی‌سابقه دست یافت. بورس آتی شانگهای اعلام کرد: موجودی‌های مس با رشد ۳۴ هزار و ۹۵۹ تنی نسبت به هفته پیش به ۳۸۰ هزار و ۶۵ تن رسید. این بالاترین رقم موجودی از ۲۵ مارس ۲۰۱۶ به بعد به‌شمار می‌رود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر