آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۳۱

 • التهاب نرخ پلیمرها در بازار و رقابت در بورس

  دنیای‌اقتصاد - محمدحسین بابالو: رشد قیمت‌ها در بازار آزاد پلیمرها مهم‌ترین خبر این روزهای بازار محصولات پتروشیمی است که شاید اوج آن را در روز گذشته شاهد بودیم اگرچه انتظار داریم تا حجم معاملات این روزها در بورس‌کالا بتواند بخشی از التهاب قیمتی در بازار داخلی را آرام کند. بازار در روزهای پایانی سال و البته همه‌ساله با رشد تقاضا روبه‌رو می‌شود و عدم رشد عرضه‌ها به وضوح پتانسیل رشد قیمت‌ها را در برخواهد داشت. رخدادی که هم‌اکنون شاهد آن هستیم.
 • ریل معدن تیپ R۱۸ در ذوب‌آهن اصفهان تولید شد

  گروه بنگاه‌ها: ذوب‌آهن اصفهان از شرکت‌های هلدینگ شستا پس از تولید انبوه و موفقیت‌آمیز انواع ریل‌های مورد نیاز راه‌آهن سراسری و شهری (مترو)، موفق به تولید ریل معدن تیپ R۱۸ ویژه استفاده در معادن شد.
 • ثبات نسبی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه ‌جاری قیمت انواع آهن‌آلات با ثبات نسبی همراه بود.در این روز اغلب تولیدکنندگان در نرخ‌های پیشنهادی فروش تغییری اعلام نکردند.همچنین فولاد در معاملات دیروز بورس‌کالا غیبت خورد.
 • زیره‌سبز را برای تحویل خرداد ۹۹ معامله کنید

  مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد قرارداد آتی زیره‌سبز تحویل خرداد ۹۹ از روز شنبه ۳ اسفند‌ماه راه‌اندازی می‌شود.به گزارش کالاخبر، براساس اطلاعیه صادره از سوی مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، قرارداد آتی زیره‌سبز تحویل خرداد ۹۹ از روز شنبه ۳ اسفند ماه راه‌اندازی می‌شود و تا تاریخ ۱۸ خرداد ۹۹ قابل معامله خواهد بود. قراردادهای آتی در نخستین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی، با دوره پیش‌گشایش به مدت ٣٠ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز می‌شود و پس از انجام حراج تک‌قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد.قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف‌شده در حراج تک‌قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. بدیهی است در صورت انجام نشدن معامله در حراج تک‌قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجددا همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.
 • آمادگی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان

  مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: آماده هرگونه همکاری و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها برای رفع نیازهای صنعت پتروشیمی هستیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر