آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۲۴

 • روی در کف؟

  دنیای‌اقتصاد- محمدحسین بابالو: فلز روی در بازارهای جهانی به‌گونه‌ای افت نرخ داشته که برخی به وضوح و با صراحت از عدم افت بیشتر بهای این فلز صحبت کرده‌اند. ادعایی که از سوی اغلب معامله‌گران جدی گرفته شده است ولی این جدیت را باید در رفتار همین فلز در بازارهای جهانی هم مشاهده کرد. جرقه‌های مهمی از رشد موجودی فلز روی در انبارهای بورس فلزات لندن در اقصی‌نقاط جهان بعد از کاهش جدی این موجودی در مقایسه با سال‌های اخیر و البته رشد شدیدتر موجودی انبارها در بازار شانگهای مواردی است که نگرانی‌های جدیدی را در بر داشته است. اینکه بهای روی از رشد نسبی قیمت‌ها در بازار فلزات پایه بی‌نصیب مانده هم خود نکته مهمی است که باید به آن پرداخته شود.
 • حرکت مخالف بازار مواد اولیه و بازارهای جهانی

  روز گذشته قیمت‌های پایه محصولات مختلف گروه‌های پلیمری و شیمیایی توسط دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام شد که براساس قیمت‌های اعلامی بهای اغلب محصولات با رشد روبه‌رو شد.
 • اولین اجرای طرح اسپیرال معدنی در ایمپاسکو

  گروه بنگاه‌ها: نوآوری در روش‌های استخراج با اجرای طرح اسپیرال معدنی یکی از دستاوردهای این مجتمع در سال ۹۸ و تحولی در بهره‌برداری از معدن زیرزمینی نخلک است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیر نظارت مجتمع سرب نخلک با بیان این مطلب گفت: از جمله اهداف اصلی این پروژه، مکانیزاسیون و افزایش بهره‌وری عملیات استخراج معدن، دسترسی مطلوب از سطح زمین تا طبقات استخراجی زیرزمینی معدن، دسترسی و استخراج حدود ۵/ ۱ میلیون تن ماده معدنی و تولید روزانه هزار تا هزار و ۵۰۰ تن ماده معدنی، امکان تردد ماشین‌آلات و بهبود ایمنی و تهویه و تردد مطمئن پرسنل است.
 • تداوم صعودی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: بازار آهن در پی دلایلی از جمله وضعیت کشور چین و همچنین افزایش نرخ دلار، روندی صعودی داشته است. در مبادلات روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه جاری، شمش و مقاطع فولاد شاهد افزایش قیمت از سوی خصوصی‌ها در بازار غیررسمی بود.
 • کرونا و افت چشمگیر مصرف فولاد چین در فوریه

  پایگاه خبری فولاد ایران : پیش‌بینی شده مصرف محصولات فولادی در چین در فوریه سال‌جاری تا ۴۳ میلیون تن نسبت به فوریه سال قبل کاهش یابد، چراکه شیوع ویروس کرونا فعالیت صنایع و ساخت‌وساز را مختل کرده است. حتی اگر گسترش این ویروس در فوریه دیگر روند صعودی نداشته باشد بعید است فعالیت کارخانه‌ها و پروژه‌های ساختمانی زودتر از ۲۴ فوریه از سر گرفته شود. از این رو مصرف فولاد چین این ماه بین ۳۱ تا ۴۳ میلیون تن کاهش می‌یابد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر