آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۲۳

 • تاخت‌وتاز کرونا در کامودیتی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: نفت همچنان کاهشی است و همین سیگنال تاکنون بازارهای کالایی را با یک روند نزولی جدی روبه‌رو کرده است؛ اگرچه روزهای اخیر بهای فلزات پایه برابر بازارهای جهانی از این هجمه قیمتی ایمن ‌مانده است اما این دگرگونی‌های ویروسی شاید امنیت چندانی را برای بازارهای کالایی و بازار مواد اولیه به همراه نداشته باشد. بازارهای جهانی درحال مقاومت در برابر افت قیمت‌ها هستند تا شاید سیگنالی مثبت بتواند کابوس افت نرخ‌های اخیر را محدود سازد و جریان جدیدی را آغاز کند. نگاه‌ها به سمت نفت دوخته شده تا شاید این بازار خبر خوشی به ارمغان آورد و کابوس افت قیمت‌ها به رویای صعود بدل شود. انتظاری که شاید چندان هم واقع‌بینانه نباشد مگر آنکه بازارها به عملکرد دولت‌ها در فاز تعدیل طرف عرضه خوش‌بین شود.
 • صعود قیمت شمش فولاد به بالای ۵ هزار تومان

  گروه بنگاه‌ها: در نخستین روز هفته جاری، شمش فولاد از سوی ذوبی‌ها با افزایش نرخ بین ۵ هزار تا ۵ هزار و ۹۰ تومان برای هر کیلو در نوسان بود. در این روز، مقاطع بدون تغییر قیمت در بازار غیررسمی پیشنهاد شد.
 • اخطار به قطع سهمیه پی‌وی‌سی

  در صورتی که خریداران پی‌وی‌سی حداکثر تا پایان امروز (یکشنبه ۲۰ بهمن) نسبت به ثبت گرید مواد اولیه خود در سامانه بهین‌یاب اقدام نکنند سهمیه خرید مواد اولیه آنها غیرفعال خواهد شد به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به نقل از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، این تصمیم که توسط اداره‌کل صنایع غیرفلزی وزارت صمت اطلاع‌رسانی شده پیرو جلسه روز چهارشنبه کمیته راهبردی مدیریت تقاضای مواد پتروشیمی گرفته شده است. در این جلسه چالش‌های بازار پی‌وی‌سی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای رفع مشکلات فعلی تصمیماتی اتخاذ شد که ثبت گرید ماده اولیه در سامانه بهین‌یاب یکی از مهم‌ترین این تصمیمات است.
 • اشتغال‌‌زایی منطقه لامرد به ۵۰ هزار نفر می‌رسد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه لامرد، طی سال‌های آتی اشتغال‌زایی این منطقه به ۵۰ هزار تَن خواهد رسید. فریدون فدایی‌دولت، همچنین از برنامه توسعه صنایع پایین‌دست آلومینیوم منطقه، با ساخت کارخانه‌های تولید «پودر آلومینا»، «آند گرافیتی» و «تولید روزانه ۴۰۰ حلقه رینگ خودرو از آلومینیوم» خبر داد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر