آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۰۴

 • ۱۲ ریسک بزرگ بازارها در ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد- محمدحسین بابالو: آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی با رخدادهای پیش‌بینی نشده بسیاری همراه بود که به معنی آغاز یک سال پر نوسان و پررخداد است که بازخوردهای گسترده‌‌تری به همراه خواهد داشت. اثرگذاری این رخدادها بر بازارهای کالایی می‌تواند تبعات گسترده‌ای به همراه داشته باشد که هم بر بازارهای جهانی و هم بر بازارهای کالایی داخلی موثر خواهد بود. در این گزارش به ۱۲ ریسک مهم اقتصادی و سیاسی موثر در بازارهای کالایی می‌پردازیم که بسیاری از آنها توسط سایر رسانه‌های معتبر و موسسات پژوهشی مورد بررسی قرار گرفته است.
 • ثبات نسبی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه جاری، انواع آهن‌آلات ثبات نسبی قیمت را تجربه کردند. در این روز برخی از فولادسازان نظیر فولاد خراسان با رشد منفی اعلام قیمت کرده و برخی دیگر تغییری در نرخ‌های پیشنهادی فروش ندادند. در همین حال مجتمع فولاد آلیاژی کیمیا روز سه‌شنبه در نرخ‌های پیشنهادی فروش نسبت به روز قبل تغییری اعمال نکرد.
 • تقدیر از فولاد خراسان برای بنگاه‌داری پایدار

  گروه بنگاه‌ها: مجتمع فولاد خراسان در سومین دور از جایزه ملی «مسوولیت اجتماعی و توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی »با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفت. در مراسم اختتامیه سومین جایزه مسوولیت اجتماعی و توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی که روز دوشنبه با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از فعالان اقتصادی و اجتماعی در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، کسری غفوری مدیرعامل فولاد خراسان، لوح تقدیر این جشنواره ملی را به‌خاطر تلاش‌های مجتمع در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و ‌تعهد به توسعه پایدار توام با حفظ منابع و سرمایه‌های سرزمینی و زیست‌محیطی دریافت کرد. همچنین در خبر دیگری شرکت فولادخراسان برای نخستین‌بار موفق به دریافت نشان برنزین تعالی منابع انسانی در جایزه استاندارد ۳۴۰۰۰ در چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی شد. این مراسم که با حضور جمع کثیری از مدیران و استادان حوزه مدیریت منابع انسانی کشور در دانشگاه تهران برگزارشد، به برترین شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی جوایزی به تناسب سطح بلوغ مدیریت منابع انسانی اهدا شد.
 • رکورد تولید در صنعتی معدنی سناباد

  گروه بنگاه‌ها: رکورد تولید ۹ماهه کنسانتره آهن در شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد شکسته شد. به گزارش روابط‌عمومی این شرکت به نقل از وزارت صمت، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با تولید ۲۴۹ هزارتن کنسانتره آهن در آذر ماه سال‌جاری، توانست با رشدی ۵۴ درصدی در مقابل سایر شرکت‌های معدنی به نسبت مشابه سال قبل رکوردی چشمگیر را به‌ثبت برساند. توسعه فراگیر سناباد علاوه بر رکورد تولید آذر ماه، توانست با تولید ۹ ماهه یک میلیون و ۷۷۷هزار تن کنسانتره آهن با رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رکوردی قابل‌توجه به ثبت برساند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر