آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۰۳

 • آغاز پرنوسان در بازارهای آسیایی

  دنیای‌اقتصاد: ۱۰ روز گذشته روزهای پرتنشی برای بازارهای جهانی از منظر اثرپذیری از ریسک‌های ژئوپلیتیک بود که روی بخش‌های مختلف اثرات متفاوتی را بر جای گذاشت به‌طوری‌که بازارهای کالایی که در تعطیلات سال نو به سر می‌بردند، روزهای ابتدایی را با رشد چشمگیر و پس از آن با روند کاهنده‌ای روبه‌رو شدند. این رفتار در بازارهای داخلی نیز دیده شد به‌طوری‌که بازار سهام به طور خاص یا برخی محصولات پایه به طور عام طی این مدت دو رفتار کاملا متضاد از خود نشان داند. در منطقه خاورمیانه با توجه به ریسک‌های ژئوپلیتیک و افزایش احتمال تنش بین ایران و آمریکا در پی شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و حمله ایران به پایگاه آمریکایی در عراق، برخی پیش‌بینی‌ها باعث شد ریسک در این منطقه به‌شدت افزایش یابد که دامنه این ریسک به بازارهای آسیایی و سپس به بازارهای جهان گسترش یافت. بازار پتروشیمی یکی از این بازارها است که در این مدت و به خصوص در هفته گذشته که تقریبا اولین هفته کاری در بازارهای جهانی بود با افت و خیز روبه‌رو شد.
 • نوسان قیمت شمش فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز دوشنبه ۲۳ دی ماه جاری، شمش فولاد اصفهان در کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی و شمش کیمیا رشد ۱۰ تومان در هر کیلو را تجربه کردند.در این روز، مقاطع بدون تغییر قیمت از سوی تولیدکنندگان در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • بورس‌کالا، یگانه مرجع شفاف کشف قیمت کالاها

  کالاخبر: رئیس اتاق بازرگانی اراک معتقد است بورس‌های سهام و کالا نقش مهمی در ایجاد رقابت و شفافیت عرضه و تقاضای بازار در اقتصاد داشته‌اند که افزایش این نقش می‌تواند به نفع اقتصاد ملی باشد.
 • بومی‌سازی ۱۶۵ قطعه در فولاد امیرکبیر کاشان

  گروه بنگاه‌ها: ۱۶۵ قطعه از تجهیزات زنجیره تولید در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان بومی‌سازی شده است.

بیشتر

بیشتر