آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۹۱

 • «سالکو» از طرح مطالعاتی تا بهره‌برداری

  گروه بنگاه‌ها- آزاده حسینی: توسعه صنایع معدنی در جنوب کشور بخشی از برنامه ایجاد مجتمع‌های عظیم صنایع انرژی‌بر در دهه ۸۰ در جنوب ایران بود که به‌دلایل مختلف بخش بزرگی از آن هرگز به اجرا نرسید. خوشبختانه در این بین صنایع انرژی بر لامرد شاهد به بهره‌برداری رسیدن یکی از این طرح‌ها بود. طرحی که بعدها آلومینیوم جنوب یا سالکو نام گرفت.به بهانه بهره‌برداری از بزرگ‌ترین واحد تولیدی آلومینیوم کشور با شهریار طاهرپور مدیرعامل این واحد صنعتی که پیش‌تر سکان‌داری سایر واحدهای آلومینیومی کشور را نیز عهده‌دار بوده به گفت‌وگو نشستیم.
 • ۵ رخداد اثرگذار بر بازارهای پتروشیمی در سال ۲۰۱۹

  نیپنا: قطار سال ۲۰۱۹ میلادی به ایستگاه پایانی رسید، در گزارش پیش‌رو به قلم پاتریک کربای؛ تحلیلگر بازار الفین‌ها که وود مکنزی آن را منتشر کرده است؛ نگاهی به روندهای اثرگذار بر بازار پتروشیمی در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۹ خواهیم داشت.
 • قیمت فولاد همچنان با ثبات

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات روز گذشته انواع آهن‌آلات همچنان با ثبات قیمت دنبال شد. در این روز وضعیت مبادلات همچنان در سطح اندک و در جهت رفع نیازهای ضروری انجام شده و قیمت‌ها نیز از سوی تولیدکنندگان بدون تغییر نسبت به مبادلات روز گذشته اعلام شد.
 • آغاز بومی‌سازی خط اسکین پاس مجتمع فولاد سبا

  گروه بنگاه‌ها: پروژه بومی‌سازی خط اسکین پاس سبا با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال به منظور افزایش سطح کیفی محصولات نهایی و ایجاد ارزش‌افزوده، به‌عنوان اولین خط تولید تمام بومی‌سازی (شده) صنعت فولاد کشور از مردادماه امسال آغاز شده و بخش بزرگی از فاز مهندسی آن به‌دست کارشناسان توانمند فولادمبارکه انجام شده است. به گزارش روابط‌عمومی فولادمبارکه، محمدمهدی بانک مسوول پروژه توسعه خط نورد مجتمع فولاد سبا (خط اسکین پاس) در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل و معاونان تکنولوژی و خرید، مشاور مدیرعامل و اعضای تیم پروژه در محل شورای معاونان گفت: فازهای مهندسی پروژه رو به اتمام است و عقد قرارداد تامین تجهیزات برقی و مکانیک نیز وارد فاز اجرا شده است.
 • برنامه برای رفع موانع تولید انگوران

  گروه بنگاه‌ها: جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل مجتمع سرب و روی انگوران با حضور استاندار زنجان برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در این جلسه معاون اکتشاف و بهره‌برداری ایمپاسکو و مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گزارشی از عملکرد مجتمع و نحوه سهمیه‌بندی خاک انگوران ارائه کردند که از سوی استاندار مثبت ارزیابی و در این راستا مقرر شد موضوع این جلسه در شورای‌عالی معادن استان زنجان از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تبیین شود. در پایان جلسه استاندار زنجان با تائید صحت عملیات اجرایی صورت گرفته در مجتمع سرب و روی انگوران، از عملکرد شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تشکر کرد و مقرر شد پیگیری درخصوص مباحث مطرح شده از سوی ایمپاسکو از قبیل بازبینی حقوق دولتی معدن انگوران، تامین گازوئیل شرکت‌های حمل مواد معدنی و مباحث تامین منابع مالی جاده زنجان - دندی- تکاب از سوی سازمان صمت استان و معاونت برنامه ریزی استانداری زنجان صورت پذیرد. مصوبه شورای تامین استان زنجان در راستای حمایت از صنایع روی کشور و به‌دلیل ضرورت تداوم سهمیه‌بندی خاک در تیرماه ۱۳۹۴ به سازمان صمت این استان ابلاغ شده است. براساس این گزارش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با توجه به رسالت اجرایی خود ضمن اجرای مصوبه مذکور با همکاری فعالان بخش‌خصوصی این عرصه همواره نسبت به تسهیل شرایط تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی حوزه سرب و روی با تدوین دستورالعمل‌های کار آمد اقدام کرده که مورد تایید همه فعالان و سازمان صمت این استان نیز قرار گرفته است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر