آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۷۵

 • اولین نشانه‌های مثبت سهمیه‌بندی

  دنیای اقتصاد-محمدحسین بابالو: سهمیه‌بندی بنزین اولین اثر خود را در فاز این حامل انرژی برجا گذاشت و شاهد رشد محسوس حجم عرضه و معاملات بنزین صادراتی در بورس انرژی در روز سه‌شنبه بودیم.
 • دو روایت متفاوت مس در ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد-حمزه بهادیوند چگینی: دو اتفاق در سه روز گذشته بازار جهانی مس را تحت الشعاع خود قرار داده است که می‌تواند روند آتی این بازار را در مسیر رشد قرار دهد؛ موضوع اول انتشار آمارهایی بود که از افزایش میزان واردات فلز سرخ توسط چین حکایت داشت و موضوع دوم رشد قیمت مس در قراردادهای آتی و رسیدن به بالاترین قیمت در ۲۰ هفته گذشته بود که ۲/ ۵ درصد رشد را در روز دوشنبه نشان می‌دهد. داده‌ها نشان می‌دهند چین نیمی از مس دنیا را مصرف می‌کند و داده‌های روز یکشنبه نشان دادند میزان واردات این کشور به‌صورت غیرمترقبه به بالاترین مقدار از سپتامبر ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است.
 • شمش فولاد کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: با افت نرخ ارز در بازار غیر رسمی، شمش فولاد نیز کاهش قیمت را از سوی ذوبی‌ها تجربه کرد. در این روز، مقاطع فولاد بدون نوسان قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • تاثیر منفی نوسانات بازار ارز بر سرمایه‌گذاری در صنعت سرب و روی

  گروه بنگاه‌ها- زهرا مجتهد: رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران نبود استراتژی مشخص در قیمت ارز را عامل اصلی عدم انجام سرمایه‌گذاری در صنعت سرب و روی دانست.

بیشتر

بیشتر