آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۹۳

 • ثبت کمترین رکورد قیمتی در ۶ ماه

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: کاهش قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی در بورس‌کالا به افت نرخ در بازار داخلی انجامید آن ‌هم در شرایطی که حجم معاملات پلیمرها در بورس‌کالا تغییر محسوسی را ثبت نکرد. بازار به تداوم افت قیمت‌ها بدبین است و این بدبینی را می‌توان به وضوح در رفتار معامله‌گران تشخیص داد. ترس از تداوم افت قیمت‌ها درحالی خودنمایی می‌کند که قیمت دلار نیمایی هم در روزها و هفته‌های اخیر یک روند نزولی مستمر را از خود نشان داده و ادامه این رفتار قیمتی هم چندان بعید نیست.
 • توسعه تجارت با کشورهای حاشیه خزر به شیوه قبض انبارهای بورس‌کالا

  مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: در تلاش هستیم علاوه بر راه‌اندازی پارک لجستیک، تمام انبارهایی که درحال‌‌حاضر فعال و تحت نظارت گمرک هستند ، تحت کلید و مورد تایید بورس‌کالا قرار بگیرند تا قبض انبارهای قابل معامله در بورس‌کالا به یکی از طرح‌های اصلی منطقه برای توسعه تجارت ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر تبدیل شود.
 • برای حمایت از کشاورزان برنج در بورس‌کالا عرضه شود

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برنج به‌عنوان محصول پرمصرف کشور اگر به شکل پرحجم و مستمر در بورس عرضه شود، اختلالات موجود در عرضه و تقاضا و التهابات قیمتی این محصول به حداقل می‌رسد. محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان به استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای حمایت از کشاورزان اشاره و اظهار کرد: برنج نوعی تولید ملی و استراتژیک محسوب می‌شود به همین دلیل تمام گروه‌ها باید به تنظیم این بازار کمک کنند و لازم است اقدامات ملی برای بهبود معاملات برنج در بازار صورت گیرد. وی عرضه برنج در بورس‌کالا را سبب دستیابی سریع کشاورزان به منابع مالی دانست و افزود: همواره شاهد هستیم کشاورزان از عدم پرداخت پول محصولات خود گلایه دارند که اگر با همکاری دستگاه‌های مربوطه شرایطی مهیا شود تا کشاورزان به‌خصوص برنج‌کاران از مزایای فروش محصول در بورس و چگونگی معاملات مطلع شوند، نه تنها کشاورز در کوتاه‌ترین زمان به پول خود می‌رسد بلکه این روش عرضه برنج سبب افزایش کیفیت این محصول نیز خواهد شد. نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تصویب و اجرای طرح قیمت تضمینی محصولات کشاورزی در بورس‌کالا تصریح کرد: طرح قیمت تضمینی محصولات کشاورزی، روشی کارآمد و به سود دولت در بخش کشاورزی است به‌طوری‌که این امکان برای دولت فراهم می‌شود تا به‌جای خرید کل محصول از کشاورزان، مابه‌التفاوت قیمت فروش محصولات در بورس و قیمت تضمینی را به کشاورزان پرداخت کند که این اقدام صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌های دولت ایجاد می‌کند.
 • ثبت رکورد تولید در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ورق خودروی چهارمحال و بختیاری موفق شد در مرداد ماه امسال، رکورد تولید ۷/ ۲۶ هزار تن ورق گالوانیزه را به‌عنوان یک رکورد ماهانه جدید در کارنامه خود ثبت کند. به گزارش واحد روابط‌عمومی شرکت ورق خودرو، اصغر اسماعیلی، مدیرعامل این شرکت با بیان این خبر خاطرنشان کرد: شرکت ورق خودرو با ظرفیت نامی ۴۰۰ هزار تن در سال و برخورداری از بهترین تکنولوژی روز دنیا، هم‌اکنون از بالاترین ظرفیت تولید این محصول در کشور برخوردار است. وی در مورد مهم‌ترین عوامل دست یافتن به این موفقیت در زمینه افزایش میزان تولید محصولات کیفی به استراتژی و راهبرد توسعه و رشد و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای تبدیل شدن به سازمانی سرآمد، با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد اشاره کرد و گفت: استراتژی و تمرکز اصلی شرکت رسیدن هرچه سریع‌تر به ظرفیت نامی، با رعایت تمام اصول و الزامات استانداردهای ملی و بین‌المللی است. وی از حمایت‌های شرکت فولادمبارکه و تلاش صادقانه و مجدانه پرسنل شرکت مخصوصا تولید قدردانی کرد.

بیشتر

بیشتر