آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۴۱

 • افت ۱۳ درصدی قیمت مقاطع در ۲ ماه

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: بازار فولاد کشور روزهای عجیبی را پشت‌سر می‌گذارد؛ کشاکش غریبی بین دو طرف عرضه و تقاضا به سنت دیرین این بازار در جریان است؛ عرضه‌کنندگان نگرانند که قیمت‌ها بیش از این کاهش نیابند و تقاضاکنندگان نیز با این احتمال که قیمت مسیر کاهش فعلی خود را ادامه خواهد داد دست از خرید کشیده‌اند؛ آن هم در شرایطی که شاید بتوان گفت تقاضای موثر در پایین‌ترین حد خود در شرایط فعلی قرار گرفته است. این کشاکش در بازار باعث شده تا قیمت‌ها در هفته گذشته با افت قابل‌توجهی روبه‌رو شوند. اکنون تنها تقاضا نیست که شرایط را برای تولیدکنندگان سخت کرده، بلکه کاهش قیمت دلار نیز این گمانه را تقویت می‌کند که کاهش قیمت‌ها از پشتوانه منطقی برخوردار است.
 • تغییر ساختار جهانی اقتصاد و بازارهای پایه

  محمدحسین بابالو
  دنیای‌اقتصاد: روز گذشته تیتر یک «دنیای اقتصاد» با عنوان «قطب‌ بعدی اقتصاد جهان» به این پرسش پاسخ داد که سرمایه‌ها پس از آسیای شرقی به کدام سمت جهان حرکت می‌کند. در پاسخ به این پرسش یکی از مستعدترین نقاط در جهان برای جذب سرمایه‌های سرگردان، خاورمیانه و کشورهایی همچون ترکیه و امارات اعلام شده است.
 • تداوم ثبات قیمت‌ها در بازار آهن

  گروه بنگاه‌ها: بازار آهن در معاملات روز چهارشنبه به علت تعطیلی پیش روی شنبه هفته آینده همچنان بر روی منحنی باثبات قیمت‌ها قرار گرفت. در این روز، فقط شمش فولاد کیمیا کاهش ۲۰ تومانی نرخ را در هر کیلو تجربه کرد.
 • رویکردی نوین بر کاهش هزینه‌ها در شرکت فولاد هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: مدیر حسابداری مدیریت شرکت فولاد هرمزگان از رویکردی نوین بر کاهش هزینه‌ها در شرکت فولاد هرمزگان براساس مدل دمینگ خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی این شرکت، سعید الهی دوست افزود: مدیریت منابع مالی، نظارت و کنترل بر هزینه‌ها و تعیین بهای تمام‌شده پروژه‌ها برای هر سازمان بسیار مهم است که توجه به موضوع محدودیت منابع و قیمت تمام‌شده نهایی فعالیت‌ها در تصمیم‌گیری مدیران و برنامه‌ریزان همه بنگاه‌های اقتصادی و غیراقتصادی همواره موردتوجه است.
 • برنامه‌ریزی اتریش برای توسعه فرآیندهای بازیافت پلاستیک

  نیپنا: شرکت‌های اتریشی در نظر دارند تا با طراحی و اجرای راه‌حل‌های عملی و فنی، میزان بیشتری پلاستیک بازیافتی با خواص مکانیکی بالا تولید کنند.

بیشتر

بیشتر