آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۳۱

 • شواهد رکود ۲۰۲۰ در بازارهای پایه

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: اخبار منتشر شده در چند روز اخیر در سایت‌های معتبر جهانی حکایت از آن دارند که سال ۲۰۲۰ میلادی باید منتظر وقوع یک رکود بی سابقه در اقتصاد آمریکا و به تبع آن اقتصاد جهانی باشیم. بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان، فوربس، تحلیلگران موسسه مودیز و اقتصاددانان آمریکایی از جمله افراد و موسساتی هستند که پیش‌بینی‌های محکمی در این رابطه دارند و با احتمال بالایی وقوع این رکود را تجزیه و تحلیل می‌کنند. جی پی مورگان معتقد است دلیل این رکود چالش‌های تجاری است اما فوربس معتقد است یک بحران اعتباری در جهان رکود مذکور را رقم خواهد زد.
 • ثبات نسبی قیمت آهن‌آلات

  گروه بنگاه‌ها: هفته گذشته بازار آهن با پیروی از بازار ارز، روزهای پر‌نوسانی را پشت سر گذاشت. روز گذشته اغلب تولید‌کنندگان نرخ‌های پیشنهادی فروش را با احتیاط بیشتری اعلام کردند، زیرا در انتظار تثبیت شرایط بازار هستند.
 • راهبرد بهینه بهره‌برداری معدنی

  زهرا مسافر
  گروه بنگاه‌ها: مدیر بهره‌برداری شرکت تهیه و تولید می‌گوید: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، شرکت تهیه وتولید از لیست واگذاری خصوصی‌سازی خارج شد و بر همین اساس در سال ۹۳ استراتژی این شرکت تغییر کرد.
 • اعطای ۶ میلیارد تومان سرمایه در گردش با صدور بیمه‌نامه اعتباری صندوق بیمه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: با تدوین دستورالعمل سرمایه در گردش و صدور بیمه‌نامه اعتباری سرمایه در گردش برای اولین بار ۶ میلیارد تومان از محل حقوق دولتی جذب شده است.
 • تبدیل زرند به شهر صنعتی

  گروه بنگاه‌ها: به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، شرکت میدکو با شرکت فولاد زرند ایرانیان کار بزرگی در شهرستان زرند انجام داده که این شهر را مبدل به منطقه‌ای صنعتی کرده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر