آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۲۵

 • فرصت تحریم برای بازار داخل

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: خبر تحریم صنعت پتروشیمی کشور توسط وزارت خزانه داری آمریکا که روز جمعه منتشر شدتحلیل‌هایی را در مورد موضوعات مختلف از جمله توسعه صنعت، درآمدهای ارزی، صادرات و... همراه داشته که در گزارش‌های مختلف طی روزهای آتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما یکی از موضوعات قابل توجه در این بین بررسی اثر این تحریم‌ها روی بازار داخلی محصولات پتروشیمی است.
 • رشد ۱۱ درصدی تولید محصولات نورد سرد

  گروه بنگاه‌ها: میزان تولید محصولات سرد در ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه با ۱۱ درصد رشد در دو ماه نخست سال جاری به ۲۷۴ هزار تن رسید.
 • شمش فولاد اصفهان کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات نخستین روز از هفته جاری و پس از تعطیلات چند روزه اخیر شمش فولاد از سوی برخی از ذوبی‌ها با کاهش نرخ ۹۰ تومانی در هر کیلو مواجه شد. در این روز، ذوب بریس نیز شمش تولیدی خود را با نرخ هر کیلو ۳۹۱۰ تومان در بازار غیر‌رسمی عرضه کرد.
 • اهمیت کشف قیمت کالاها در تقابل عرضه و تقاضا

  سید مصطفی صفاری معتقد است که اگر در شرایط تحریم از شفافیت اقتصادی دور شویم، قافیه را در تنظیم بازارها و بهبود شرایط تولید باخته ایم و از این رو اتفاقی که می‌تواند به شفافیت و فعالان بازار کمک کند، کشف قیمت انواع محصولات کشاورزی، صنعتی و پتروشیمی در بورس کالاست. این کارشناس اقتصادی به «سنا» گفت: بورس محلی برای شفافیت قیمت‌ها است به‌طوری که عرضه‌کنندگان و متقاضیان کالا در فرآیندی شفاف اقدام به کشف قیمت محصولشان بر پایه عرضه و تقاضا می‌کنند و یکی از راه‌های دنیا برای رسیدن به شفافیت نیز استفاده از بورس‌های کالاست.

بیشتر

بیشتر