آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۱۶

 • عقبگرد بنیادین در بازار

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: هفته گذشته در ادامه روند نزولی ۶ هفته گذشته، باز هم شاهد کاهش حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا بودیم که البته بررسی‌ها نشان می‌دهند دلیل اصلی این افت معاملات را باید در کاهش حجم عرضه‌ها جست‌وجو کرد. با توجه به جرقه‌های رشد قیمتی در بازار داخلی و انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید و خوش‌بینی به رشد تقاضا بازار به عرضه‌های بیشتری نیاز داشته و در صورت کم‌توجهی به حجم عرضه‌ها ممکن است تکانه‌های جدیدی به بازار وارد شود که به‌صورت مستقیم بر حجم تولید در صنایع تکمیلی اثرگذار است. دو هفته بازار به عرضه‌های مکفی نیاز دارد و در صورت کم‌توجهی به آن ممکن است شرایط سختی را برای هفته‌های پیش رو در صنایع پایین‌دستی شاهد باشیم. به جرات می‌توان گفت که بازار در روزهای آینده به یک دوراهی سرنوشت‌ساز وارد می‌شود که به رهگیری دقیق رخدادها و رصد دقیق‌تر حجم عرضه‌ها نیاز دارد و بهتر است بورس کالا، عرضه‌کنندگان و ارگان‌های ذی‌صلاح به این موضوع توجه کنند.
 • افزایش ظرفیت ۶۰ هزار تنی فولاد اسفراین

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از طرح تکمیلی مجتمع صنعتی اسفراین گفت: با اجرای کامل این طرح ۱۰۰ میلیون یورویی، ظرفیت ذوب و تولید فولاد با افزایش سالانه ۶۰ هزار تن به ۱۸۰ هزار تن می‌رسد.
 • سود ۱۵۴۰ میلیارد تومانی فولاد هرمزگان در سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: مدیر برنامه‌ریزی و مدیریت مالی فولاد هرمزگان جنوب گفت: این شرکت در پایان سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ موفق شده سود انباشته ۳/ ۱۵۴۰ میلیارد تومانی را محقق کند و براین اساس «هرمز» به ازای هر سهم ۱۱۰۶ ریال سود شناسایی کرده است.
 • معدن و صنایع معدنی کمترین آسیب را از تحریم‌ها می‌بیند

  گروه بنگاه‌ها: معدن و صنایع معدنی به دلیل وجود مواد اولیه در داخل، امکان صادرات به ۱۲۳ کشور و جهانی بودن قیمت محصولات، کمترین آسیب را از تحریم‌ها می‌بیند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر