آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۵۹۵

 • کاهش ۲۵ درصدی صادرات فولاد

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها: با وجود تاکید مدیران ارشد دولتی بر رشد تولید هر چه بیشتر فولاد و تمرکز بر صادرات آمارها حکایت از کاهش ۲۵ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ کشور دارد.به گزارش «دنیای اقتصاد» وجود تحریم‌ها و مشکلات مربوط به حمل و نقل، عدم همکاری شرکت‌های بیمه بین‌المللی و مشکلات نقل و انتقال پول صادرکنندگان را تحت‌فشار گذاشته اما بیشتر آنها معتقدند نیمی از این کاهش مربوط به دست‌انداز‌های داخلی است.
 • بازار در آستانه کاهش تقاضا

  دنیای اقتصاد: بازار فولاد در حال حاضر با چند سیگنال مهم روبه‌رو است که هرکدام توانمندی و تاثیر خاص خود را بر این بازار دارند و برتری هر داده بر دیگری در این برهه می‌تواند دورنمای نوسان قیمت‌ها را تعیین کند. «نزدیکی ماه رمضان» شاید در این شرایط یکی از مهم‌ترین‌ عواملی است که از هفته آینده اثر خود را بر بازار محقق خواهد ساخت؛ به‌طوری‌که‌ اهالی بازار از همین الان منتظر هستند که یک فاز کاهش تقاضای واقعی در مصرف یا همان تقاضای موثر را شاهد باشیم و همین داده باعث شده است که معامله‌گران در این بازار اندکی دست به عصا رفتار کنند.
 • رشد قیمت شمش ادامه‌دار شد

  گروه بنگاه‌ها: برای دومین روز متوالی در هفته جاری شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها افزایش نرخ را در بازار غیر‌رسمی تجربه کرد؛ به‌گونه‌ای که قیمت هر کیلو شمش به ۴۱ هزار و ۲۸۵ ریال رسید.
 • راهیابی شمش چادرملو به بورس‌کالا

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: شمش تولیدی معدنی و صنعتی چادرملو به بورس کالا راه یافت.
 • فروش ۲۳۰۰میلیارد تومانی فولادمبارکه در فروردین

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فولاد مبارکه اصفهان عملکرد فروردین را منتشر کرد. این شرکت در نخستین ماه از سال ۹۸ فروش بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر