آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۵۷۸

 • ۲۰ متغیر موثر بر بازار فولاد در سال ۹۷

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: سال ۹۷ برای بازار فولاد با منتقل شدن آثار باقی‌مانده از اتفاقات و رخدادهای سال ۹۶ از یک سو و تاثیرپذیری از رخدادهای مستقل و جدید از سوی دیگر شروع شد و به پایان رسید. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از ۱۲ عامل داخلی و ۸ مولفه خارجی تاثیر‌گذار بر این بازار حکایت دارد که در این گزارش به آن می‌پردازیم.اولین و شاید مهم‌ترین خبر در این حوزه افزایش قیمت دلار در اواخر سال ۹۶ و منتقل شدن اثر آن به ابتدای سال گذشته بود که تاثیر این افزایش رشد قیمت فولاد بود؛ در ادامه سال نیز تداوم رشد قیمت دلار، رشد قیمت فولاد را همانند سایر بازارهای کالایی موجب شد.
 • تداوم روند صعودی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: قیمت انواع آهن‌آلات روز گذشته به تبعیت از رشد نرخ ارز صعودی بود. در این روز اغلب تولید‌کنندگان نرخ‌های پیشنهادی را با تعدیل مثبت اعلام کردند. به نظر می‌رسد با بهبود وضعیت آب‌و‌هوا و ساخت‌و‌ساز تقاضا برای آهن‌آلات رو به افزایش باشد.
 • تحقق اهداف فولاد مبارکه دراغلب بخش‌ها

  گروه بنگاه‌ها: فولاد مبارکه سال گذشته در تولید و سودآوری اقتصادی بسیار موفق بوده و تقریبا در همه بخش‌ها به هدف رسیده است. حمیدرضا عظیمیان، مدیر‌عامل فولاد مبارکه در گردهمایی مدیریت و کارکنان شرکت با اعلام این مطلب گفت: با تلاش کارکنان واحد گندله‌سازی، میزان تولید در این بخش با ۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار تن رسید. به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه، وی افزود: در زمینه تولید محصولات گرم نیز فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا، به تولید ۶ میلیون و ۳۶۵ هزار تن کلاف گرم دست یافت. وی تصریح کرد: در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار نیز برنامه سالانه تولید یک‌میلیون و ۴۹۵ هزار تن بود که در پایان سال تولید یک‌میلیون و ۵۵۵ هزار تن محصولات سرد محقق شد.

بیشتر

بیشتر