آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۵۶۹

 • تناقض‌های قیمتی در بازار پلیمر

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: قیمت پلیمرها در بازار آزاد پس از چند جرقه رشد نرخ باز هم در مسیر کاهشی قرار گرفت که نشان می‌دهد تغییری عمیق در این بازار رخ نداده است. برتری عرضه بر تقاضا در بازار داخلی هنوز هم مهم‌ترین فاکتور کشف نرخ در بازار آزاد است که نه تنها اجازه رشد قیمت‌ها را نداده است، بلکه میل به کاهش نرخ را به‌عنوان یک سیگنال تاثیرگذار به بازار القا کرده است. این افت نرخ در حالی تجربه می‌شود که قیمت‌های پایه در بورس کالا افزایشی بوده است یعنی تقابل قیمتی بین بورس و بازار را هم باید جدی گرفت.
 • معاملات آپشن به ایفای تعهدات صادرکنندگان زعفران کمک می‌کند

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، معاملات آپشن (اختیار معامله) یک ابزار چند وجهی برای پوشش ریسک تولیدکنندگان، بیمه قیمت و ایفای تعهدات صادراتی است به‌طوری‌که کارکردهای این معاملات در بخش تجاری، شرایطی را فراهم می‌سازد که تعهدات خارج از کشور در حوزه صادرات به نحو مطلوب پاسخ داده شود.
 • به دنبال جهانی کردن برند فولاد هرمزگان هستیم

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: افتخار می‌کنم که فولاد هرمزگان در کشور به موفقیت‌های چشمگیری دست‌یافته و با تمهیدات و برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده به برندی جهانی تبدیل خواهیم شد.
 • تفاوت قیمت فولاد در بورس و بازار کم شد

  با عرضه فولاد‌سازان بزرگ در بورس کالا قیمت این کالا در بازار و بورس به هم نزدیک شد. قیمت‌های بازار روز گذشته با کاهش همراه بود و نرخ‌ها در بورس کالا افزایشی بود. دیروز شرکت‌های ذوب بریس، کیمیا و اصفهان در قیمت محصولات را با کاهش اعلام کردند.

بیشتر

بیشتر