آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۶۱

 • اولویت‌بندی صنایع برای تامین مواد اولیه

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: پس از ۴ هفته آرامش نسبی در بازار پلیمرها و کاهش نرخ گام به گام و پلکانی؛ در روزهای اخیر شاهد جرقه‌هایی از رشد قیمت‌ها در بازار آزاد هستیم که می‌تواند محرک جدیدی برای افزایش حجم خرید در بورس کالا باشد. به نظر می‌رسد بازار روزهای مبهمی را پیش‌رو داشته باشد اگرچه انتظار ورود بازار به یک آرامش شکننده دور از ذهن نیست و البته با نوسان نرخ و تغییر در حجم عرضه و تقاضا در بازار آزاد همراه خواهد بود و به رشد حجم معاملات در بورس کالا نیاز دارد. وضعیت صادراتی در بازار هنوز مانند گذشته است و تغییری در سختگیری‌های صادراتی رخ نداده است.
 • اثر دو تصمیم فولادی چین در بازار

  دنیای اقتصاد: طبق خبری که روز گذشته وب‌گاه خبری و تحلیلی «بیزنس اینسایدر» منتشر کرده است با وجود کاهشی شدن قیمت فولاد چین، سنگ‌آهن توانسته روند افزایشی را طی ‌کند؛ این معادله در بازار و درخصوص ارتباط این دو کامودیتی در شرایط کنونی بازارهای جهانی می‌تواند نمایانگر چه سیاست‌های خرد و کلانی در بازار این دو محصول در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ تولیدکننده و مصرف‌کننده سنگ‌آهن و فولاد جهان باشد؟
 • خوش‌بینی به فروش نفت از کانال بورس

  دنیای اقتصاد: خبرگزاری‌های جهان طی روزهای اخیر با تمرکز بر تصمیم دولت ایران مبنی بر فروش نفت خام در بورس انرژی به انعکاس اخبار این حوزه پرداخته و با ارائه تحلیل و اخبارهای متنوع تلاش کردند زوایای این تصمیم را مورد بررسی قرار داده و به این سوال پاسخ دهند که آیا این تصمیم می‌تواند در شرایط تحریمی کنونی کمکی به فروش نفت ایران بکند یا خیر.
 • احتمال تعدیل قیمت نفت بورسی و تغییر اطلاعیه عرضه

  بالاخره نفت خام سبک ایران در بورس انرژی عرضه شد و کفه تقاضا خالی نماند. اما در مورد قیمت کشف شده نفت خام در بورس، مدیرعامل بورس انرژی اعلام کرد: اگر تا زمان بارگیری محموله، قیمت نفت خام افزایش یا کاهش یابد، قیمت متناسب با آن تعدیل خواهد شد و احتمال دارد برای عرضه‌های بعدی در «اطلاعیه عرضه نفت در بورس» اصلاحاتی صورت گیرد.به گزارش «ایسنا» بالاخره بعد از وعده‌ها و حاشیه‌های بسیار، نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران برای اولین بار در بورس انرژی عرضه شد و کفه تقاضا خالی نماند.
 • قیمت واقعی زعفران ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان

  یک فعال بازار زعفران گفت: در دنیا زعفران ایران کمتر از کیلویی ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان معامله نمی‌شود و این حق کشاورز است که با این همه زحمت و سختی، محصول را با قیمت واقعی بفروشد که البته در حال حاضر ۵۰ درصد این مبلغ را نیز به‌دست نمی‌آورد.
 • کسب رکورد کاهش مصرف نسوز کوره‌های قوس الکتریکی در فولاد هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: رئیس واحد نسوز فولادهرمزگان از کسب رکورد کاهش مصرف نسوز کوره‌های قوس الکتریکی با ۵۵/ ۲ کیلوگرم بر تن مذاب در تیرماه ۹۷ خبر داد.
 • تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی بر اساس تورم

  بر‌اساس پیشنهاد کارشناسان بخش کشاورزی، لازم است حداقل قیمت تضمینی محصولات اساسی کشاورزی، به‌صورت خودکار، سالانه معادل نرخ تورم افزایش‌یافته و تا پایان شهریورماه اعلان شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سال‌های اخیر، یکی از اقدامات مهم دولت در تحقق خودکفایی در تولید گندم، خرید تضمینی این محصول از کشاورزان بود که به افزایش تولید گندم از ۳/ ۹ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۵/ ۱۴ میلیون تن در سال ۱۳۹۵ انجامید.
 • نوسان قیمت فولاد قبل از تعطیلات

  گروه بنگاه‌ها: تولیدکنندگان خصوصی فولاد در معاملات روز دوشنبه هفتم آبان‌ماه جاری، تولیدات خود را با نوسان قیمت در بازار غیر‌رسمی عرضه کردند. در این روز، شمش فولاد اصفهان‌در و بریس به ترتیب رشد ۵۰ و ۷۰ تومانی را در هر کیلو تجربه کردند. فولاد کیمیا نیز شمش تولیدی خود را با کاهش قیمت ۲۰‌تومانی در هر کیلو در بازار غیر‌رسمی پیشنهاد داد.

بیشتر

بیشتر