آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۱۵

 • رشد قیمت بدون دلیل بنیادین

  دنیای اقتصاد: رشد قیمت دلار و سکه باعث ایجاد و پایداری جو روانی قیمت‌ها در بازارهای مختلف کالایی از جمله بازار فولاد و بسیاری از بازارهای دیگر شده و باعث بروز نگرانی‌هایی در حوزه کالایی شده است. این وضعیت که تا به حال تنها نکات منفی و ضررهای آن خودنمایی کرده‌اند، موجب شده فروشندگان تا حد امکان از فروش خودداری کنند و در نتیجه خریداران برای تامین محصولات مورد نیاز خود با مشکل روبه‌رو‌ شوند.
 • ضدمحرک‌های برون‌زا برای بورس کالا

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد : بیش از ۱۵۰ سال است که آمریکا با استفاده از بازارهای کالایی سرمایه‌گذاران را جذب معاملات در این بازارها کرده و حال آنکه گفته می‌شود نزدیک به هزار سال از پیدایش نخستین بازارهای کالایی در ژاپن می‌گذرد. اغلب محصولات مورد معامله نیز محصولات ساده و نه پیچیده‌ای هستند که در زندگی روزمره مردم نقش مهمی را ایفا می‌کنند با این حال زمان زیادی از تاسیس یک بورس کالایی در ایران نمی‌گذرد و کمی بیش از یک دهه است که برخی کالاها در این بازار مورد معامله قرار می‌گیرند.
 • انتظار برای تداوم آرامش قیمتی در بازار جهانی فولاد

  بازار شمش و قراضه فولادی به‌عنوان دو بخش مهم از بازار فولاد آرامشی نسبی دارد و به نظر می‌رسد این شرایط باز هم ادامه خواهد داشت اگرچه برخی داده‌ها از بهبود بازار و برخی دیگر از انتظار برای کاهش قیمت‌ها حکایت دارد که در نهایت از چندگانگی بازار خبر می‌دهد. این موارد در خبرهای پایگاه خبری فولاد ایران مورد توجه قرار گرفته است.
 • قیمت آهن همچنان در مسیر صعود

  گروه بنگاه‌ها: قیمت آهن در مبادلات دیروز بازار نیز با رشد همراه بود. تداوم روند صعودی در بازار ارز و همچنین توقف معاملات در بورس کالا باعث تداوم رشد قیمت آهن در بازار شد. وزارت صمت در تازه‌ترین اقدام خواستار معرفی و ثبت نام متقاضیان خرید از بورس کالا در سایت بهین‌یاب تا تاریخ ۲۰ شهریور شده و پس از آن لیست نهایی خریداران مورد تایید این وزارتخانه اعلام خواهند شد.
 • بازار با عرضه کل زنجیره تولید در بورس کالا تنظیم می‌شود

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید تدبیری از سوی دولت و مجلس اندیشیده شود تا کل زنجیره تولید محصولات از جمله فولاد به اضافه بخش‌های مختلف وارد بورس شود؛ اگر این اقدام انجام شود عرضه و تقاضا متعادل شده و اجحافی در حق طرفین معامله نمی‌شود.
 • لزوم هدایت سرمایه‌های سرگردان برای تامین مالی طرح‌های پتروشیمی

  جذب سرمایه‌های ریالی و ارزی سرگردان در جامعه می‌تواند روند ساخت و تکمیل طرح‌های پتروشیمی را شتاب دهد.
 • جهش قیمت تولوئن در بازار آسیا

  نیپنا: قیمت تولوئن در بازارهای آسیایی به بالاترین سطح در چهار سال گذشته رسید.
 • کشف عادلانه قیمت و شفاف‌سازی ۲ رکن معامله در بورس کالا

  رئیس کنفدراسیون صادرات (اتاق) ایران گفت: باید همگی در شرایط خاص اقتصادی در حمایت از تولیدکنندگان بالادست و رفع مشکلات صنایع پایین‌دست با کمک بورس کالا و نهادهای مرتبط تلاش کنیم.
 • امسال ۵۰ هزار تن پسته برداشت می‌شود

  ایانا: در سال گذشته تغییرات آب و هوایی سبب آسیب به درختان پسته شده است و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میزان برداشت این محصول به ۵۰هزار تن برسد و کیفیت آن نیز کاهش یابد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر