آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • ایست بخش خصوصی به رانت مواد اولیه

  محمدحسین بابالو، آزاده حسینی
  دنیای‌اقتصاد: دنیای‌اقتصاد-محمدحسین بابالو، آزاده حسینی: شفافیت در بازار مهم‌ترین‌ رکن برای کاهش رانت در معاملات است؛ اگرچه دخالت دستوری دولت خود تاکنون به توزیع رانت منتهی شده است. در بازارهای فولاد و پلیمرها شاهد برتری تولید داخلی بر مصرف داخلی هستیم بنابراین نباید در مدیریت این بازار خللی وارد شود، ولی نه تنها چنین رخدادی محقق نشده، بلکه توزیع رانت در این دو بازار مدتی است که نقل مجلس بسیاری از رسانه‌ها شده است. در همین خصوص در نشستی با کارشناسان و فعالان این دو حوزه مهم اقتصادی به دلایل عدم شفافیت و ناکارآمدی نظام توزیع پرداختیم که تاکنون به رشد افسارگسیخته قیمت‌ها منتهی شده است.
 • ابهام در آینده سنگ‌آهن ایران

  دنیای اقتصاد: نزدیک به دو هفته تا نشست سیسا (انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین) زمان باقی است و در این فاصله قیمت‌گذاری سنگ‌آهن جهانی در کنار سایر چالش‌هایی که این حوزه با آنها روبه‌رو‌ شده قابل بحث و بررسی است. با این حال دست‌اندرکاران حوزه سنگ‌آهن ایران از نگرانی‌های خود درباره آینده این فعالیت با توجه به شرایط پیچیده کنونی در بازارهای دنیا می‌گویند. این نگرانی‌ها که با سیاست‌های چین، عرضه و تقاضای فولاد و سنگ‌آهن، سیاست‌های منطقه‌ای و بخشی کشورهای تولیدکننده فولاد و... عجین شده این سوال را ایجاد می‌کند که آینده ایران در این بازی چگونه خواهد بود؟‌
 • ارزان فروشی فولاد به نفع مصرف‌کننده نیست

  وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی دستورالعمل قیمت‌گذاری دستوری فولاد به بهانه حمایت از مصرف‌کننده نهایی را ادامه می‌دهد که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فولادهای ساختمانی در کشور از گرانی میلگرد و آهن‌آلات انتقاد کرد.
 • لزوم تسهیل معاملات فولاد در بورس کالا

  احسان حسینی تولیدکننده محصولات فولادی
  پر‌واضح است که دشمنان ایران به ویژه آمریکا، جنگ اقتصادی را علیه مردم ایران به راه انداخته‌اند. در این شرایط هم باید هوشیار باشیم و تمام توان خود را به‌کار ‌گیریم تا کمترین خسارت به مردم و کشور وارد نشود. گرانی، کمبود برخی کالاها، کاهش رشد اقتصادی، افزایش بیکاری و... از نتایج این جنگ است ولی مهم این است که در نهایت پیروز شویم.
 • خرید تضمینی گندم از ۹ میلیون و ۳۳۰ هزار تن گذشت

  مدیرکل داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۹ میلیون و ۳۳۰ هزار تن گندم به ارزش بالغ بر ۱۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال خریداری شد.
 • رشد تمامی شاخص‌های تولید، فروش و ارزش سهام در فولاد کاوه جنوب کیش

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از افزایش شاخص‌های تولید، فروش داخلی و صادراتی و ارزش سهام در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ خبرداد.
 • تداوم روند صعودی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: قیمت آهن در مبادلات دیروز با رشد همراه بود. در این روز رشد نرخ فولاد با تاثیر‌پذیری از افزایش قیمت ارز و همچنین تداوم توقف عرضه محصولات فولادی در بورس کالا شتاب بیشتری گرفت. دیروز شرکت فولاد اصفهان در و شرکت ذوب بریس قیمت‌های فروش را با رشد پیشنهاد دادند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر