آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۳۹۶

 • حرکت فولاد در محدوده منفی

  دنیای اقتصاد: بازار فولاد روز گذشته روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد، یعنی بعد از چند جرقه پراکنده رشد قیمتی در روزهای گذشته با محرک‌هایی همچون شایعه و اما و اگر و گمانه‌زنی، بازار به روال مرسوم خودش بازگشت. قیمت‌ها دیروز در این بازار نوسان حداقل منفی ۳۲/ ۱ درصدی و حداکثر ۹۸/ ۵ درصد را از سرگذراندند و در بهترین حالت در برخی محصولات قیمت از روندی باثبات پیروی کرد و تقریبا هیچ یک از محصولات با رشد قیمت روبه‌رو‌ نبودند.
 • اثربخشی «آتی» در بازار طلا و سکه

  مدیر‌عامل یک شرکت تامین سرمایه با تاکید بر اینکه افرادی که بازار آتی سکه را متهم به تاثیرگذاری بر بازار نقدی و هدایت این بازار می‌کنند، ادعایی غیرمنصفانه دارند، گفت: فعالیت بازار آتی به مدیریت بهتر ریسک در بازار سکه و طلا کمک می‌کند. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علی تیموری درخصوص مزایای صندوق‌های طلا گفت: امکان نقدشوندگی این صندوق‌ها در همه شرایط فراهم است و مانند بازار نقدی، سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها نیاز به پذیرش ریسک‌های بازار نقدی و اضطراب و نگرانی نبود مشتری را ندارند.
 • با وجود بورس کالا نیازی به قیمت‌گذاری دستوری نیست

  حسین سلاح ورزی می‌گوید با وجود بورس کالا به‌عنوان بازاری شفاف در کشور، نیازی به قیمت‌گذاری دستوری نیست و قیمت‌ها در بورس کالا و در مقابل دیدگان مسوولان می‌تواند نظارت و تنظیم شود.
 • نقش بورس کالا در شفافیت و کشف قیمت عادلانه محصولات کشاورزی

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: هم‌اکنون یکی از مکانیسم‌های بازارهای نوین به سبب شفافیت قیمت، عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا به شمار می‌رود. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) عباس پاپی‌زاده با بیان اینکه یکی از مکانسیم‌های بازارهای نوین، عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالاست، اظهار کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌ها و الزامات لازم برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا شاهد شفافیت و کشف قیمت عادلانه خواهیم بود. وی افزود: با توجه به اینکه محصول با‌کیفیت در بورس کالا عرضه می‌شود، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این بازار، انواع محصولات با‌کیفیت‌ را با قیمت عادلانه خریداری کنند. پاپی‌زاده کاهش واسطه‌گری و دلال‌بازی را از دیگر مزیت‌های عرضه محصولات در بورس کالا اعلام کرد و گفت: با وجود آنکه نبود شفافیت یکی از بزرگ‌ترین‌ معضلات پیش روی بازار محصولات کشاورزی به شمار می‌رود، اما با عرضه محصولات در بورس کالا به سبب شفاف‌سازی قیمت‌ها دیگر با این بحران روبه‌رو نخواهیم بود.
 • شمش فولاد کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه جاری، شمش فولاد با کاهش نرخ در بازار غیر‌رسمی مواجه شد. به گفته فعالان بازار، در این روز علاوه بر اینکه قیمت‌ها کاهش یافت، رکود نیز بر بازار حاکم بود.

بیشتر

بیشتر