آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۳۸۴

 • بررسی دو خطای مهم در یک تصمیم

  دنیای اقتصاد: دستورالعمل جدید تنظیم بازار محصولات فولادی و قیمت‎گذاری در بورس کالا دیروز در حالی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد که واکنش‌های زیادی را از سمت فعالان و کارشناسان بازار فولاد در پی داشت؛ به گزارش خبرگزاری تسنیم در متن این دستورالعمل که بر‌اساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار ابلاغ شده آمده است: «در راستای تنظیم بازار محصولات فولادی و ایجاد ثبات و آرامش در بازار محصولات مذکور، به پیوست «دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی» مطابق تصمیمات جلسه مورخ ۱۹ تیر ماه ۱۳۹۷ کارگروه تنظیم بازار، با محوریت مفاد ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌شود:»
 • شفافیت تنها راه مقابله با رانت

  بورس دارای مخالفانی است که از شفاف‌سازی مبادلات کالاها آسیب می‌بینند و دیگر رانتی برای آنها وجود ندارد؛ از این‌رو حمایت از بازار سرمایه و بورس کالا جزو سیاست‌های دولت است.
 • برگزاری جلسه فوری با مدیران بخش فولادکشور

  گروه بنگاه‌ها: دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با انتقاد از دخالت‌های دستوری و استراتژی‌های اشتباه برای تنظیم بازار گفت: متاسفانه در هفته‌های اخیر برای تنظیم دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مدیریت بازار فولاد، به جای جلسات منسجم و موثر با واحدهای تولیدی برای اخذ نتایج ملموس در این بازار، جلسات مشورتی با واسطه‌ها برگزار شده و در نتیجه واسطه‌ها در تصمیمات اخیر بیشتر از تولیدکنندگان نقش داشتند که به‌هم‌ریختگی بازار فولاد و اتفاقات عجیب در بورس کالا از نتایج این استراتژی اشتباه است.
 • افزایش قیمت فولاد ادامه‌دار شد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت فولاد در هفته‌ای که گذشت رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. نرخ فولاد تقریبا در هر روز رشد حدود صد تا ۲۰۰ تومان در هر کیلو را شاهد بود. مبادلات روز چهارشنبه نیز با تاثیر‌پذیری از رشد قیمت‌ها در بورس کالا با افزایش همراه بود؛ گرچه هنوز سطح نرخ آهن در بازار بالاتر از بورس کالا است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر