آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۳۸۱

 • آدرس غلط «رانت زا» در بازار پتروشیمی

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: باز هم وضعیت آشفته بازار پلیمرها به ارائه آدرس غلط در بازار محصولات پتروشیمی منجر شده که تیغ انتقادات را به سمت بورس کالا نشانه می‌رود، آن‌هم در وضعیتی که بورس تنها یک بازار شفاف است که واقعیت‌ها را نشان داده ولی از ابزاری برای مدیریت بازار برخوردار نیست.
 • سوپاپ اطمینان در بازار سنگ‌آهن

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: نگاهی به روند تغییرات قیمتی بهای سنگ‌آهن در یک سال گذشته حکایت از آن دارد که این بازار بعد از فراز و فرود قیمتی که در این مدت تجربه کرده اکنون تقریبا در جایگاهی ایستاده که سال گذشته در آن بود. آخرین قیمت این کالا روز جمعه ۶۷ دلار در هر بشکه بود که زیر یک درصد از قیمت‌های سال قبل پایین‌تر بوده و این در حالی است که تغییرات قیمتی این محصول مثلا دو ماه پیش نشان از افت بیش از ۱۰ درصدی داشت؛ به عبارتی به تدریج بازار در حال کاهش فاصله‌های قیمتی با سال گذشته است.
 • رشد فعالیت‌های‌ شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد قصد دارد با استفاده از منابع خود، سرمایه خود را افزایش دهد.این در حالی‌است که در سال ۹۶ نیز فعالیت‌های شرکت توسعه یافت.
 • تقسیم ۲۵۰ ریال سود به ازای هر سهم در فولاد مبارکه

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع عادی سالانه منتهی به اسفند سال ۹۶، پس از ارائه گزارش عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان از سوی مدیرعامل این شرکت، صورت‌های مالی به تصویب رسید و به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود نقدی تقسیم شد.
 • بازدهی ۸۷ درصدی «طلا» در سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: بر‌اساس تازه‌ترین گزارش عملکرد صندوق پشتوانه طلای لوتوس که به‌عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور از ۲۰ خرداد سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را تحت مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در بورس کالای ایران آغاز کرد، این صندوق از ابتدای سال تا کنون بازدهی ۸۷ درصدی نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.
 • ۷هزارمیلیارد تومان طرح صنایع معدنی در دست اجرا است

  گروه بنگاه‌ها: صنایع معدنی کاوه پارس در کنار اجرای ۹هزار میلیارد تومان طرح معدنی و صنایع معدنی، ۷هزار میلیارد تومان طرح نیز در دست اجرا دارد.
 • قیمت شمش فولاد از مرز۳۰۰۰ تومان عبور کرد

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات دومین روز هفته جاری و در پی تداوم افزایش قیمت‌، مجددا شمش فولاد رشدی بین ۵۰ تا ۱۷۵ تومانی را در هر کیلو تجربه کرد و از مرز قیمتی ۳۰۰۰ تومان گذشت. در این روز، مقاطع همچنان بدون تغییر قیمت از سوی نوردی‌ها به بازار غیر‌رسمی اعلام شد.

بیشتر

بیشتر