آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۳۷۲

 • سقوط آزاد بازارهای کالایی

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: بازارهای کالایی در روز گذشته کاهش قیمت‌های بزرگی را تجربه کردند که این روند نزولی نرخ در ماه‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. افت قیمت‌ها در روز گذشته تمامی بخش‌های معاملاتی در بازارهای کالایی را در بر گرفت و تنها بهای گاز طبیعی رشد نرخ داشت.
 • ابهام شکننده در بازار فولاد

  دنیای اقتصاد: در گزارش‌های هفتگی فولاد در هفته‌های گذشته به این موضوع اشاره کردیم که قیمت‌ها همان‌گونه که به‌صورت «دوگانه» و «دو پله» رشد کرده، استعداد ریزش دوپله‌ای را هم دارد که باید گفت در حال حاضر در پله دوم کاهش قیمت‌ها در بازار قرار داریم. با این حال شرایط جدیدی که در بازار ایجاد شده،‌ کف قیمتی مشخصی را تعیین نمی‌کند.
 • ثبات نسبی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت فولاد پس از چند روز کاهش به ثبات نسبی رسید. به گفته فعالان بازار با توقف روند کاهشی و ثبات نسبی در بازار آهن، تقاضا نسبت به روز‌های قبل با حجم بیشتری مطرح شد.
 • کارکرد قراردادهای آتی در مدیریت ریسک قیمت

  یکی از کارکردهای مهم به کارگیری قراردادهای آتی در بورس‌های کالایی دنیا مدیریت ریسک قیمت است که در این مقاله به مدیریت ریسک قیمت قراردادهای آتی کالایی در بورس‌های منتخب دنیا اشاره خواهد شد.
 • سرنخ اصلی سوءاستفاده از زعفران ایرانی در دست دولت

  عضو شورای ملی زعفران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سرنخ اصلی سوءاستفاده رقبا از زعفران ایرانی دست دولت است، اظهار کرد: وقتی دولت شرایطی فراهم می‌کند که به‌صورت قانونی و غیر‌قانونی زعفران و پیاز زعفران از سوی افغان‌ها یا شرکای ایرانی از کشور خارج شود، بدیهی است که با معضل سوءاستفاده از محصول به نام ایرانی در بازارهای هدف به اسم سایر کشورها روبه‌رو‌ شویم.

بیشتر

بیشتر