آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۳۵۵

 • جهش‌های شدید در بازار مقاطع

  سارا جنگروی
  دنیای اقتصاد: مراجعه به بانک اطلاعاتی «مقاطع فولادی» در بایگانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد که قیمت میلگرد در فاصله زمانی یک سال گذشته به‌طور میانگین حدود ۱۰۰ درصد، تیرآهن شاخه سبک بین ۷۰ تا ۷۵ درصد و تیرآهن شاخه سنگین بین ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته است که این نشان می‌دهد بیشترین تورم قیمتی در حوزه مقاطع پرکاربرد اتفاق افتاده است (سه نمودار همراه این گزارش نشان‌دهنده وضعیت بازار مقاطع در یک سال گذشته است).
 • ثبات قیمت فولاد در پایان هفته

  گروه بنگاه‌ها: شرکت‌های بخش خصوصی در مبادلات روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه جاری تولیدات شمش و مقاطع فولادی خود را بدون تغییر قیمت در بازار غیر‌رسمی عرضه کردند.
 • پرداخت ۵۰ درصد پول گندمکاران بلافاصله پس از خرید

  ایانا: هر گندمکاری که تاکنون محصول خود را تحویل داده، ۵۰ درصد از کل مبلغ قابل پرداخت را دریافت کرده است. ۵۰ درصد باقیمانده به محض اینکه رایزنی‌های لازم برای تامین منابع صورت گیرد، پرداخت خواهد شد. به عبارت دیگر مرحله اول پرداخت‌ها چند روز بیشتر طول نمی‌کشد و مدت‌زمان مرحله دوم تسویه، بستگی به منابع مورد نظر دارد.
 • تامین مالی طرح‌های پتروشیمی از بورس

  بازار سرمایه می‌تواند در تامین مالی طرح‌های پتروشیمی با توجه به وجود روش‌های مختلف موجود نقش‌آفرین باشد. مرتضی عزیزی از فعالان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی درگفت‌وگو با «نیپنا» درباره امکان استفاه از روش‌های نوین سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی از مسیر بازار سرمایه اظهار کرد: شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند از ابزارهای مختلف موجود در بازار سرمایه با بررسی دقیق و کارشناسی با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای خود استفاده کنند.
 • افزایش ظرفیت تولید کامپاند پلی‌پروپیلن لهستان

  ایتالیا ظرفیت تولید کامپاند پلی پروپیلن لهستان را با سرمایه‌گذاری‌های جدید افزایش می‌دهد. به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ شرکت سیرمکس ایتالیا برنامه دارد ۳۰ میلیون یورو برای ساخت دومین مجتمع تولید کامپاند خود در شهر کاتنو، واقع در مرکز لهستان، سرمایه‌گذاری کند. مجتمع جدید از امکان تولید طیف وسیع تری از محصولات برخوردار است.

بیشتر

بیشتر