آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۵۷

 • ۶ نگاه به چالش‌های تامین مواد اولیه، فروش و صادرات

  محمدحسین بابالو
  پنل تخصصی چالش‌های تامین مواد اولیه، فروش و صادرات که در حاشیه اولین روز از هشتمین همایش بین‌المللی «چشم‌انداز صنعت فولاد با نگاهی به بازار» برگزار شد میزبان صاحب‌نظران برجسته‌ای در این حوزه بود که به ایراد سخن و پاسخگویی به پرسش‌ها پرداختند. حضور دو معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این پنل تخصصی خود نشان‌دهنده اهمیت آن بود. دکتر مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو، دکتر جعفر سرقینی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، مهندس بهادر احرامیان از اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، مهندس محسن یزدانی عضو هیات مدیره انجمن سنگ‌آهن ایران، دکتر بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی و مهندس علی شکرریز از مدیران با سابقه و برجسته صنعت فولاد شرکت‌کنندگان در این پنل تخصصی بودند.
 • رشد نرخ شمش فولاد کیمیا

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز چهارشنبه یازدهم بهمن‌ماه جاری، شمش فولاد کیمیا با افزایش قیمت ۱۰ تومانی در هر کیلو در بازار غیررسمی عرضه شد.در این روز، مقاطع فولادی بدون نوسان نرخ از سوی خصوصی‌ها مورد مبادله قرار گرفت.
 • افزایش چشمگیر واردات مونو اتیلن گلایکول چین

  واردات مونو اتیلن گلایکول چین در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تن رسید. به گزارش «نیپنا» به نقل از پایگاه اینترنتی‌ آی‌سی‌آی‌اس (ICIS)، واردات مونو اتیلن گلایکول (MEG) چین در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد چشمگیر ۶/ ۱۵ درصدی به ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تن رسید که بیشتر ناشی از تقاضای فزاینده و فراتر از انتظار مشتریان در بازار پلی استر، در بخش پایین‌دستی بود.
 • راه‌اندازی اولین کوره ذوب میدکو در مجتمع فولاد بردسیر

  گروه بنگاه‌ها: با حضور مدیرعامل هلدینگ میدکو، کوره پاتیلی ( LF) و غبارگیر (FTP) کارخانه فولاد‌سازی مجتمع فولاد بردسیر راه‌اندازی شد.

بیشتر

بیشتر