آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۳۳

 • اثر «ناآرامی‌ها» بر بازار فولاد

  دنیای اقتصاد: بازار فولاد در حالی یک روند رشد ۱۵۰ تومانی را طی دو هفته قبل از سرگذراند که فعالان این بازار در آن بازه زمانی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» خبر از توقف رشد قیمت در این بازار داده بودند، به‌طوری ‌که از سوی فعالان بازار فولاد عنوان شد که در دی ماه منتظر افزایش قیمت نیستیم و قرار نیست قیمت روندی صعودی داشته باشد، بلکه ترمز افزایش قیمت در این ماه کشیده خواهد شد.
 • ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز صنعت فولاد است

  عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران گفت: دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی فولاد در افق ۱۴۰۴ نیازمند سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری است که حدود ۱۵ میلیارد دلار آن در زیر‌ساخت و حمل و نقل باید صرف شود. «سید رضا شهرستانی» در گفت وگو با «ایرنا» خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان امسال ظرفیت تولید فولاد کشور به حدود ۳۲ میلیون تن می‌رسد که تا رقم پیش‌بینی شده برای سند چشم‌انداز ( ۱۴۰۴) باید ۲۳ میلیون تن ظرفیت‌سازی صورت گیرد.
 • توسعه صنعت پتروشیمی کلید جلوگیری از خام‌فروشی

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ارکان توسعه کشور صنعت پتروشیمی است، گفت: توسعه این صنعت کلید جلوگیری از خام‌فروشی است.
 • ثبات نسبی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: قیمت انواع آهن‌آلات پس از طی یک دوره صعود و فرود طی یک ماه گذشته سرانجام به ثبات رسید. به اعتقاد کارشناسان، طی موج سینوسی و همچنین خروج تقاضا در بازار آهن موجب ثبات نسبی قیمت‌ها شده است.

بیشتر

بیشتر